ODSKOČNA DASKA ZA IZAZOVE: Dobojlija Andrej Nedić osvojio prvi profesionalni turnir i napredovao na ATP listi

ČLAN Teniskog kluba „Doboj“ Andrej Nedić osvojio je svoj prvi profesionalni turnir u seniorskoj konkurenciji pošto je juče u finalu ITF fjučersa u Prijedoru pobijedio Ukrajinca Vječeslava Bjeljinskog sa 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:1.

Foto Srna

Za ovu pobjedu Andrej je osvojio 15 ATP bodova i od danas zauzima 838. mjesto na ATP listi, što je bio njegov cilj u ovoj sezoni. Ovo predstavlja napredak od 349 mjesta na ATP listi, jer je juče zauzimao 1187. mjesto na ATP listi..

– Želim da igram što manje kvalifikacija jer me one dosta potroše. Sada ću na mnogim turnirma igrati u glavnom kosturu IInadam se da će mi to donijeti mnogo novih bodova –  rekao je Nedić, koji će od danas imati 21 bod na ATP listi.

Andrej je u glavni kostur fjučersa u Prijedoru došao kroz kvalifikacije, a onda je odigrao sjajne mečeve.

U četvrtfinalu je pobijedio češkog igrača Petra Brunclika 759. igrača svijeta sa 2:1, a onda je fantastičnom partijom u polufinalnom meču bio bolji od Stefana Popovića 651. igrača na ATP listi rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:1.

Predsjednik Teniskog saveza Republike Srpske Draško Milinović čestitao je Nediću osvajanje prve titule u seniorskom tenisu koja će, kako se nada, biti veliki motiv za sve tenisere iz Republike Srpske.

– Nadam se da će ova titula za Andreja biti samo odskočna daska za sve izazove koji ga očekuju u karijeri profesionalnog tenisera. Ovo je veliki dan i za Teniski savez Republike Srpske jer će dobiti igrača koji će biti plasiran oko 900. mjesta tako da ćemo i u budućnosti učini sve da pružimo podršku našim najboljim teniserima – naveo je Milinović.

On je čestitao i Teniskom klubu „Dr Mladen Stojanović“ iz Prijedora na još jednom sjajno organizovanom turniru, prenose Novosti.