Vlado Jagodić sa Slogom stigao do nove pobjede! Dobojlije savladale ekipu Širokog Brijega

Fudbaleri Sloge savladali su Široki Brijeg rezultatom 1:0.

U prvoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH, fudbaleri dobojske Sloge su na svom terenu savladali ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0. Bila je ovo peta pobjeda za izabranike Vlade Jagodića, koji nakon 11. kola imaju 15 bodova te trenutno zauzimaju šestu poziciju na tabeli Premijer lige BiH.

Sloga Meridian – Široki Brijeg 1:0 (0:0)
/Jović 63/

Gosti su bolje otvorili meč te u prvih pola sata nekoliko puta zaprijetili golu Sloge preko Činedua i Kpana, ali je Trako zaustavio njihove pokušaje.

I u nastavku prvog dijela igralo se dosta otvoreno, prijetili su i domaći, ali promjene rezultata u prvih 45 minuta nije bilo.

Imala je ekipa Širokog Brijega iniciajtivu i drugom poluvremenu, ali u 63. minutu Dobojlije stižu do vođstva. Strijelac je bio Toni Jović.

Krenuli su Širokobriježani po izjednačenje, ali nisu uspjeli pronaći put do gola Sloge.

Sloga će u narednom kolu dočekati ekipu Sarajeva, dok će Široki Brijeg snage odmjeriti sa ekipom Borca.