SLOGA NASTAVILA PERFEKTAN NIZ (Video): Dobojlije deklasirale Sarajevo za nova 3 boda

FUDBALERI dobojske Sloge savladali su ekipu Sarajeva u okviru 12. kola Premijer lige BiH, rezultatom 3:0.

Sloga je ovom pobjedom nastavila perfektan niz, s obzirom da su na domaćem terenu upisali sve pobjede do sada.

Poveli su izabranici Vlade Jagodića već u 4. minutu kada je nakon sjajne asistencije Tonija Jovića mrežu Sarajeva pogodio golgeter Dejan Vidić.

Nastavila je Sloga da napada, nisu se Dobojlije zadovoljile tim vođstvom, pa su preko Tonija Jovića imali još dvije jako dobre prilike, ali je golman Muhamed Šahinović dobrim intervencijama sačuvao mrežu Sarajeva.

Koliko je Bordo tim bio loš u ovom meču govori i činjenica da nisu uputili šut u okvir gola u prvih 45 minuta, aposulutno su bili nadigrani na terenu.

I u drugom poluvremenu Sloga je bila bolji rival. Sarajevo je imalo posjed lopte, ali je iz sjajne defanzive Sloga do prilika dolazila iz kontri, ali i iz prekida. Tako je i drugi gol pao. Nakon centaršuta Jovića, najbolje se u kaznenom prostoru snašao defanzivac Sloge Miloš NIkolić u 79. minutu i pogodio glavom.

Imala je Sloga još šansi, nakon ove prednosti, a tačku na i stavio je Danilo Šipovac nakon sjajno izvedene kontre u 90. minutu za visokih 3:0.

Koliko je odbrana Sloge bila na visokom nivou govori činjenica da Sarajevo za 90 minuta nije napravilo nijednu pravu priliku za gol, potpuna nemoć ekipe Simona Rožmana u Doboju.

Sloga je ovom pobjedom došla do 6. mjesta na tabeli sa 18 bodova, dok je Sarajevo na 2. poziciji sa 23 bodom više od Zrinjskog koji ima i dvije utakmice manje.

Interesantno, Sloga je drugi put u sezoni dobila Sarajevo, pošto je na otvaranju prvenstva slavila na Koševu sa 1:0.

Izvor: Novosti (SrpskaInfo)