Dobojska Sloga rutinski savladala banjalučki klub!

Rukometaši Borca m:tel doživjeli su novi poraz i to protiv Sloge u derbiju 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su nakon ispadanja iz Kupa BiH od Hercegovine nastavili sa lošim partijama!

SLOGA – BORAC 30:24 (15:13)

U subornjem 25. kolu šampionata BiH izabranici Mirka Mikića nisu uspjeli da se oporave poslije šokantnog poraza u Nevesinju od 10 razlike i zabilježili su čak 12. poraz ove sezone.

Sloga je bolje ušla u utakmicu i poslije 10 minuta stekla tri razlike (7:4), zbog čega je morao da reaguje trener Banjalučana Mirko Mikić minutom odmora, ali gosti su nastavili sa greškama u napadu, pa su Dobojlije do sredine poluvremena održavale tri-četiri gola prednosti (9:5, 10:7).

Potom je Borac m:tel ubacio u višu brzinu i smanjio na samo gol prednosti (12:11) na pet minuta prije odlaska na odmor, a u tim trenucima se „razbranio“ kapiten crveno-plavih Slađan Subotić, koji je najprije skinuo sedmerac i onda nekoliko „zicera“, što je dalo krila gostujućem sastavu.

Ipak, u samom finišu prvog dijela, Banjalučani nisu uspjeli da stignu do izjednačenja iako su imali nekoliko dobrih prilika, pa se na odmor otišlo sa „plus dva“ u korist Sloge (15:13).

Izvor: mondo.ba