Sportska TAKMIČENJA – BiH (rezultati i tabele) – 2019/2020

Aktuelni rezultati i tabele takmičenja u BiH. Fudbal, košarka, rukomet, odbojka i futsal na državnom nivou, nivou RS i FBiH. Muškarci i žene, seniori, juniori, kadeti, pioniri i predpioniri.

F U D B A L  –  BiH

Fudbal SENIORI

Premijer liga BiH

Premijer liga BiH – za PRVAKA

Premijer liga BiH – za OPSTANAK

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

  I – Prva liga RS – Pravaka – Opstanak

 Tekstilac (Derventa); Alfa (Modriča)

  I – Prva liga FBiH   (Link 2)

 Bratstvo (Gračanica); Tošk (Tešanj)

  II – Druga liga RS – ZAPAD

 Željezničar (Doboj); Proleter (Teslić); Sloga (Doboj); Vranjak  (Vranjak); Ozren (Petrovo)

  II – Druga liga FBiH – Sjever  (Link 2)

 Mladost (Malešići); Lokomotiva (Miričina); Orahovica 74

  II – Druga liga FBiH – Centar   (Link 2)

 Borac (Jelah); Vis (Kosova); Natron (Maglaj); Pobjeda (Tešanjka); Usora; Moševac (Maglaj)

  III – Regionalna liga RS – CENTAR

  Željezničar (Doboj); Vranjak  (Vranjak); Ozren (Petrovo); Trebava (Osječani); Hajduk (Kožuhe); Naša Krila (Kostajnica); Sloga (Dugo Polje); Rudanka; Skugrić; Zvijezda (Kakmuž); Vučijak (Majevac)

  III – Liga ZDK kantona

 Novi Šeher; Napredak (Šije); Proleter (Makljenovac)

  III – Prva liga Tuzlanskog kantona  (Link 2)

Doboj Istok (Klokotnica); Mladost (Velika Briesnica); Pribava; Jedinstvo (Lukavica)

  IV – Područna liga RS – Doboj

  Mineral (Banja Vrućica); Pridjel (Donji Pridjel); Polet (Podnovlje); Ozrenski sokolovi (Boljanić); BSK (Bušletić); Kladari Gornji; Ukrina (Čečava); Skugrić 1964 (Mišići); Trebavac (Vranjak); Borac (Bos. Lužani); Borac (Osinja)

  IV – Druga liga Tuzlanskog kantona – Zapad  (Link 2)

 Stjepan Polje; Mladost (Doborovci); Orahovica 77

  V – Međuopštinska liga RS – Doboj 

  V – Međuopštinska liga RS – Šamac-Modriča

  V – Treća liga Tuzlanskog kantona – Sjever  –  Jug
  KUP Republike Srpske   KUP Federacije BiH

 

Fudbal SENIORKE (žene)

Premijer liga BiH

Modriča

KUP BiH

Republika Srpska Federacija BiH
  I – Prva liga RS – ZAPAD

 Čelik (Doboj); Sloga (Kakmuž-Petrovo)

  I – Prva ženska liga FBiH
   Kup Republike Srpske   II – Druga ženska liga FBiH

 

Fudbal JUNIORI (U-19)
I – Juniorska Premijer liga BiH

II – Juniorska Omladinska liga BiH – CENTAR B

TOŠK (Tešanj); Borac (Jelah)

II – Juniorska Omladinska liga BiH – SJEVER A

Sloga (Doboj); Bratstvo (Gračanica); Proleter (Teslić); Tekstilac (Derventa); Alfa (Modriča)

Juniorski omladinski KUP BiH
Republika Srpska Federacija BiH
  Pionirska liga Doboj

 Željezničar (Doboj); Mineral (Banja Vrućica); Ozren (Petrovo)

  Omladinska liga juniora – ZDK

 Natron (Maglaj); Novi Šeher; Vis Simm-Bau (Kosova); Napredak (Šije); Usora

 

Fudbal – KADETI (U-17)
I – Kadetska Premijer liga BiH

II – Kadetska Omladinska liga BiH – CENTAR B

TOŠK (Tešanj); Borac (Jelah)

II – Kadetska Omladinska liga BiH – SJEVER A

Sloga (Doboj); Bratstvo (Gračanica); Proleter (Teslić); Tekstilac (Derventa); Alfa (Modriča)

Republika Srpska Federacija BiH
  Kadetska liga Doboj

 Željezničar (Doboj); Mineral (Banja Vrućica); Ozren (Petrovo)

  Omladinska liga kadeta – ZDK

 Natron (Maglaj); Novi Šeher; Vis Simm-Bau (Kosova); Napredak (Šije); Usora

 

Fudbal – KADETKINJE (U-17) (žene)

Kadetska Premijer liga BiH

Sloga (Kakmuž-Petrovo)

Republika Srpska Federacija BiH

 

Fudbal – PIONIRI (U-15)
Pionirska Premijer liga BiH
Republika Srpska Federacija BiH
  Pionirska liga RS – ZAPAD

 Sloga (Doboj); Željezničar (Doboj); Tekstilac (Derventa); Alfa (Modriča); Proleter (Teslić); Mineral (Banja Vrućica)

  Kvalitetna liga pionira ZDK – grupa B

 Tošk (Tešanj); Borac (Jelah); Novi Šeher; Natron (Maglaj); Moševac (Maglaj); Pobjeda (Tešanjka)

 

Fudbal – PREDPIONIRI
Republika Srpska Federacija BiH
  Predpionirska liga RS – ZAPAD

 Sloga (Doboj); Željezničar (Doboj); Tekstilac (Derventa); Alfa (Modriča); Proleter (Teslić); Mineral (Banja Vrućica)

  Kvalitetna liga predpionira ZDK – grupa B

 Borac (Jelah); Tošk (Tešanj); Novi Šeher; Natron (Maglaj); Moševac (Maglaj); Pobjeda (Tešanjka)




 

K O Š A R K A – BiH

Košarka SENIORI (muškarci)

ABA liga

ABA 2 liga

ABA Juniorska liga

Prvenstvo BiH

za prvaka     – za opstanak

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS

Play Off (za prvaka)

I – A1 liga KS BiH

Gradina (Tešanj)

I – Košarkaška liga HB

 II – Druga liga – Centar

Teslić; Petrovo

II – A2 liga – Sjever

Gračanica

 KUP Repubike Srpske

 

Košarka SENIORKE (žene)

WABA – Međunarodna regionalna košarkaška liga

Prvenstvo BiH


KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

 KUP Repubike Srpske



 

R U K O M E T – BiH

Rukomet SENIORI (muškarci)

SEHA liga

Premijer liga BiH

Sloga (Doboj); Maglaj; Tekstilac (Derventa)

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS

Teslić

I – Prva liga FBiH

Bosna TS (Tešanj), Gračanica

I – Prva liga HB

II – Druga liga RS – Zapad  
Liga maldih – Zapad
KUP RS

 

Rukomet SENIORKE (žene)

Premijer liga BiH

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS

Doboj; Borja (Teslić)

II – Druga liga RS – Zapad  



 

O D B O J K A – BiH

Odbojka SENIORI (muškarci)

Premijer liga BiH

Modriča

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS  
 

 

Odbojka SENIORKE (žene)

Premijer liga BiH

Modriča

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS

Derventa

II – Prva liga RS – Grupa 2

Panter (Doboj); Nikos Kambera (Rudanka)

 



 

F U T S A L – BiH

Futsal SENIORI (muškarci)

Premijer liga BiH

KUP BiH

Republika Srpska

Federacija BiH

I – Prva liga RS  I – Prva liga FBiH – Sjever

Kaskada (Gračanica), Lilium (Doboj Istok)

I – Prva liga FBiH – Jug

II – Prva liga RS – Grupa 1

Glavica (Doboj); Derventa; Teslić (napustio takmičenje)

 

GD

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *