Dobojski odbojkaši MAESTRALNI na vrućem terenu u Prijedoru (FOTO)

U nedjelju, 07.04.2019. godine, Odbojkaški klub invalida „Doboj“ gostovao je u Prijedoru, u okviru 7. kola Pevenstva Republike Srpske u sjedećoj odbojci.

OKI „Doboj“

U velikom proljećnom zamahu, Dobojlije su slavile nad domaćim OKI „Kozara“ iz Prijedora, a konačan rezultat je bio 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 9:25).

Domaćin se u drugom setu približio raspoloženim Dobojlijama, a u trećem iskoristio kratku dekoncetraciju gostiju i trijumfovao sa 25:23. Za preokret domaćina nije bilo nikakve šanse, jer su dobojski odbojkaši pokazali svoj kvalitet, te u četvrtom setu cementirali svoju pobjedu sa ubjedljivih 25:9.

Odbojkaški klub invalida „Doboj“, iako radi u teškim uslovima, ipak pokazuje da pripada samom vrhu sjedeće odbojke u Republici Srpskoj. Ovom pobjedom u gostima smo pokazali da s pravom možemo očekivati sam vrh Prventstva Republike Srpske, a zašto da ne i osvajanje same titule. Do kraja sezone nam preostaju još tri kola, a mi smo za petama OKI „Banja Luka“ koji su ovih dana i prije kraja prvenstva, svoj kvalitet već dokazali i obezbijedili prvo mjesto u Prvoj ligi Srbije„, kaže predsjednik kluba Dragan Dostanić.

Povezano: Derventa: Održan 12. Međunarodni turnir u sjedećoj odbojci (Video)