– Koristeći naše iskustvo, a prije svega iskustvo ljudi koji su dokazali da znaju da rade taj posao, postigli smo dogovor sa osnivačem Akademije Rukometnog kluba Izviđač i našim nekadašnjim trenerom Josipom Glavašem da nešto slično uradimo u Doboju. U pitanju je stručnjak sa velikim iskustvom, koje je stekao radeći u Borcu, Medveščaku, Zagrebu, raznim reprezentacijama, tako da je naš optimizam u pogledu ovog projekta sasvim realan. Vjerujemo da će škola zaživjeti na pravi način i da će ovaj projekat biti realizovan na najbolji mogući način – istakao je predsjednik MRK Sloga Vojislav Rađa.
Prema njegovim riječima, škola rukometa biće posebno registrovano pravno lice čiji će osnivači biti MRK Sloga i ŽRK Doboj, lokalna zajednica i Međunarodni TV turnir šampiona.
– Zaista je teško da sada bilo šta tvrdim ili prognoziram, ali realno za dvije do tri godine mogli bismo da očekujemo prve prave rezultate ove škole. Tačnije, prvi rezultat biće masovnost i uticanje da se djeca opredijele i bave sportom, te žive zdrav život. Najvažnije nam je da djeca imaju alternativu, da ih sklonimo od svih iskušenja i opasnosti koje sa sobom nosi ovo vrijeme – tvrdi Rađa.
Ne želeći ništa da prepuštaju slučaju, a zbog specifičnosti rada, dobojski rukometni radnici su odlučili da ispoštuju kompletnu zakonsku proceduru.
– Dobili smo preporuku Rukometnog saveza Republike Srpske i Ministarstva porodice, omladine i sporta RS, a očekujemo da dobijemo i dozvolu Ministarstva prosvjete i kulture. Vjerujemo da će kompletna procedura biti završena do kraja avgusta jer želimo da startujemo od 1. septembra, kada sa radom počinju i škole. Svoj program sprovodićemo kroz osnovne i srednje škole na teritoriji Doboja – zaključio je Rađa.
Mucić potpredsjednik
Rad na projektu uporedo prate i određene promjene u Upravnom odboru MRK Sloga.
– Kao potpredsjednik u Upravni odbor je kooptiran Stanislav Mucić, koji je stvorio moderni Izviđač. Prije nekoliko godina potpuno se povukao iz rukometa, a sada je odlučio da se vrati i da nam pomogne. Uz našeg Đorđa Filipovića biće zadužen za organizaciju rada škole. Za stručni rad zadužen su Josip Glavaš i još sedam trenera. Pošto je u pitanju specifičan projekat, u rad škole biće uključeni i stručnjaci iz drugih oblasti, poput zdravstvenih radnika, profesora stranih jezika, filozofije i sociologije – pojasnio je Rađa.
Izvor: glassrpske.com Autor: Siniša Kotaraš