Sedam grešaka koje radimo kad se tuširamo

​Sedam grešaka koje radimo kad se tuširamo

Tuširanje je mnogo jednostavniji način da održite svakodnevnu higijenu, nego što je kupanje. No u brzini često puta radimo greške, koje mogu imati neugodne posljedice za naše tijelo. Evo gdje najčešće griješimo:

1. Ne mijenjamo spužvicu redovito

Ako ne mijenjate spužvicu za pranje tijela svakih tri do četiri tjedana, u njima se vjerojatno gomilaju bakterije, koje raspodjeljujete po tijelu dok njome prolazite po koži. Da bi spriječili prijevremeno gomilanje bakterija, dobro ih isperite u vrućoj vodi nakon svakog korištenja, ocijedite i posušite.

2. Gorljivo trljamo tijelo

Odstranjivanje mrtvih stanica kože važan je beauty ritual koji potiče cirkulaciju u tijelu i omogućuje nastanak nove i ljepše kože. Istovremeno, riječ je o agresivnom postupku koji uklanja zaštitni sloj kože, pa istu ostavlja masnijom i sjajnijom. Iz istog razloga bilo bi korisno suzdržati se od agresivnog čišćenja tijela svakoga dana, a piling obavljati jednom tjedno.

3. Peremo zube pod tušem

Obavljanje više stvari pod tušem, da bi uštedjeli vrijeme, čini se kao izvrsna ideja. No ako se istovremeno tuširate i perete zube, vjerojatno ne posvećujte dovoljno pažnje ovim radnjama. Zubari savjetuju da za četkanje zuba svako jutro i svake večeri posvetite barem dvije pune minute svoga vremena bez ikakvih smetnji.

4. Brzinski brijemo noge

Ako nemate vremena za brijanje nogu, bolje je suzdržati se od ove radnje prilikom brzinskog tuširanja. Da bi folikule dlačica dovoljno omekšale, potrebno je tuširati se barem petnaestak minuta, a tek onda nanijeti pjenu.

5. Peremo kosu svaki dan

Što više peremo kosu, to ona postaje sjajnija i masnija jer tjeme počinje lučiti više sebuma kako bi kompenzirao manjak zaštitnog sloja na površini glave. Zato je bolje prati kosu svakih dva do tri dana. Također, prije pranja kose dobro je počešljati se i tako smanjiti mogućnost petljanje vlasi prilikom sušenja.

6. Tuširamo se u vrućoj vodi

Tuširanje pod mlazom vruće vode opušta umorne mišiće, no istovremeno uklanja zaštitni sloj na koži. Zbog toga koža postaje suša te izloženija kožnim bolestima poput ekcema. Na tijelo negativno utječe i tuširanje ledenom vodom, pa je najbolje prilagoditi temperaturu na pola – odnosno prati se u mlakoj vodi.

7. Pregrubo se brišemo

Intenzivno brisanje kose i kože tijela može narušiti prirodnu ravnotežu, te izazvati suhoću i nadraženost kože. Umjesto toga preporučuje se nježno tapkanje ručnikom ili ogrtanje frotirnim ručnikom kako bi se uklonio višak vode s površine tijela.

Izvor: pogled.ba   Autor: A.A.

GD

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.