(Video) ISTORIJSKA POBJEDA DOBOJLIJA U PREMIJER LIGI BIH: Sloga deklasirala Leotar u Modriči

Sloga slavila rezultatom 4:0

Sloga je ostvarila prvu, istorijsku, pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH. I to na kakav način. Dobojlije su danas razbile Leotar u Modriči, u susretu drugog kola.

Trebinjci su zaprijetili već u prvoj minuti preko Todorovića, koji šalje loptu iznad gola domaćih. Zatim je Hasanbegović glavom šutirao preko gola Leotara.

Dobru šansu za Slogu imao je u 21. minuti Kulenović, koji je sa osam metara, potpuno neometan, šutirao pravo u dobro postavljenog Puletića. No, napadač Dobojlija se iskupio 15 minuta kasnije.

Zajić je izveo aut, Kulenović odlično primio loptu i sjurio se u šesnaesterac Leotara te iskosa pogodio bliži ugao gola gostiju.

Zatim je na drugoj strani snažno šutirao Matković iz dobre pozicije nakon kornera, ali Trako je sjajno intervenisao.

Leo Janković je minut prije kraja poluvremena udvostručio prednost Sloge. Pogotku je prethodio rikošet pred golom Leotara, da bi Janković glavom poentirao.

Već početkom drugog poluvremena Sloga je postigla novi pogodak. Stranu je probio Kujundžić i odlično centrirao, na pravom mjestu se našao Kulenović i po drugi put u današnjem susretu zatresao mrežu Leotara za 3:0.

Sve dileme o pobjedniku otklonio je Hasanbegović, koji je pogodio glavom u 78. minuti nakon ubačaja Đorića iz kornera. Rezultatom 4:0 zaključen je susret u Modriči.

Sloga – Leotar 4:0 (Kulenović 21’ i 49’, Janković 44’, Hasanbegović 78’)

Stadion Dr Milan jelić u Modriči. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo).

SLOGA: Trako, Hasanbegović, Stapić, Kujundžić, Zajić, Popara, Đorić, Šaula, Janković, Milaković, Kulenović.

LEOTAR: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Matković, Đuderija, Matković, Pervan, Todorović, Perišić, Aćimović.

Izvor: tvarenasport.com