(Video) Dobojlije kaznile promašaje Sarajeva: Sloga Meridian upisala minimalnu pobjedu protiv „bordo“ tima

Sloga Meridian prvi put u istoriji savladala je ekipu Sarajeva.

U drugoj utakmici 14. kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Sloge Meridian su u Modriči slavili protiv Sarajeva. Fudbaleri Sarajeva su se danas ispromašivali što je kaznio Milan Basrak golom vrijednim tri boda.

Sloga Meridian – Sarajevo 1:0 (0:0)
/Basrak 74/

Prvu priliku na utakmici imala je domaća ekipa u osmom minutu kada je udarac Milaković, ali brani to mladi Šahinović. Samo minut kasnije Ahmetović je presjekao jednu loptu i istčao sam pred golmana Sloge, ali je loptu poslao visoko preko gola.

U 14. minutu Krstovski prijeti golu Sarajeva, ali još jednom brani Šahinović. Pet minuta kasnije Milanović je šutirao glavom, lopta se odbija od Trake. Šahinović je već bio savladan, ali lopta prolazi malo pored gola.

Igrao se 31. minut kada je Mustafić pokušao iz slobodno udarca sa nekim 30 metara, ali odbranio je to golman domaće ekipe.

Par minuta kasnije vidjeli smo još jednu odličnu intervenciju Šahinovića koji je zaustavio udarac Kulenovića sa par metara od gola. Bila je to ujedno i najbolja prilika u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu Sloga prva prijeti preko Kulenovića čiji udarac odlazi pored gola.

U 61. minutu vidjeli smo nevjerovatan promašaj fudbalera Sarajeva. Ivan Ikić je ispratio jednu dugu loptu, zaobišao golmana Sloge i umjesto da ubaci loptu u pražnu mrežu, spetljao se i upropastio čist pogodak.

Dvije minute kasnije Džafić je odlično šutirao, ali brani to golman domaće ekipe. Nastavilo je Sarajevo sa napadima, a dobru priliku imao je Varešanović koji je loše šutirao.

U 71. minutu Kulenović je bio u dobroj poziciji, ali Đokanović u posljednji trenutak klizećim startom izbacuje loptu u korner.

Kazna za sve promašaje Sarajeva stigla je u 74. minutu kada je Milan Basrak nakon ubačaja Kulenovića pogodio za vođstvo domaće ekipe – 1:0.

Sarajevo: Šahinović, Trako, Tomašević, Đokanović, Čirjak, Ikić, Mustafić, Suljić, Varešanović, Čataković, Ahmetović.

Sloga Meridian: Đulčić, Zajić, Popara, Milaković, Krstovski, Kujundžić, Čolić, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović.