TV turnir šampiona: Barselona skinula Al Ahli sa trona

DOBOJ – Rukometaši Barselone osvojili su  Tv turnira šampiona u Doboju, nakon što su u finalu savladali ekipu Al Ahlija sa 37:31. Katalonci su tako treći put podigli pehar namijenjen najboljoj ekipi.

Barselona je lako savladala branioca trofeja Al Ahli. Već sredinom prvog dijela imali su plus osam (13:5) . Fantastično je prvak Španije odigrao prvih 30 minuta, dao je čak 23 gola, imao + 11. Blistao je na golu Gonzalo Perez de Vargas koji je imao čak 13 odbrana.

U nasavku su Katalonci sačuvali prednost i lagano došli do novog trofeja.

Najefikasniji kod Barselone bio je kapiten Dika Mem sa sedam golova, koliko je dao i Hampus Vane, od toga pet sa linije sedam metara. Bivši kapiten Gonzalo Perez de Vargas je imao čak 13 odbrana u prvom poluvremenu, dok je Danac Emil Nilsen sakupio sedam uspješnih intervencija.

Kod Al Ahlija najraspoloženiji bio je lijevoruki desni bek Ramdand Mohsen sa devet golova.

Treće mjesto zauzela je „Vojvodina“ iz Srbije, koja je nakon izvođenja sedmerca bila bolja od „Monpeljea“ iz Francuske rezultatom 40:39, nakon što je u regularnom toku utakmica završena neriješeno 29:29.

Peto mjesto zauzeo je „Zagreb“ iz Hrvatske koji je nadigrao „Pelister“ iz Sjeverne Makedonije rezultatom 26:23.

Sedmo mjesto zauzelo je „Celje“ iz Slovenije, koje je porazilo dobojsku „Slogu“ rezultatom 42:27.

Izvor: glassrpske.com