Trinaestogodisnji teniser TK DOBOJ Filip Jevtić osvojio treće mjesto na KISELJAK OPEN, turnir do 16 godina PRVE kategorije TSBiH!

Filip Jevtić iz Doboja, ujedno i najmlađi učesnik turnira u Kiseljaku, odlično je započeo prvi meč u osmini finala gdje je savladao dvije godine starijeg Bilala Katicu iz Sarajeva rezultatom 6:4, 6:2.

U četvrtfinalu Filip je odigrao odlično i savladao Nikolu Pavljaševića (14) iz Tuzle rezultatom 6:2, 6:1.
U borbi za FINALE Filip je savladan poslije velike borbe sa dvije godine starijim Jakovom Petrovićem iz Banja Luke rezultatom 7:5, 2:6, 3:6.

Filipa u narednom periodu očekuju novi turniri na evropskoj i domaćoj sceni u kategoriji 14&U za koje će se pripremati u svom klubu TK DOBOJ sa svojim trenerima Aleksandrom Džigumovićem i Denisom Spahićem.

Filip će od iduće godine biti drugi na rang listi TSBiH 14&U, a najbolji teniser Republike Srpske 14&U.