Tenis: Veliki uspjeh desetogodišnjeg Dobojlije Filipa Jevtića na Državnom prvenstvu u Sarajevu. Osvojeno treće mjesto u kategoriji dječaka do 12 godina

Na teniskim terenima Koševo u Sarajevu protekle subote i nedjelje je održano Državno prvenstvo BiH za djevojčice i dječake do 12 godina.

Na ovom najjačem turniru iz kalendara Teniskog saveza BIH, član TK DOBOJ Filip Jevtić (10) je napravio odličan uspjeh i osvojio pehar za treće mjesto u konkurenciju od 31. prijavljenog takmičara iz cijele BiH.

Iako je uglavnom igrao sa od sebe starijim igračima, Filipu to nije predstavljalo problem da dominantno dođe do polufinala gdje su ga samo dva poena dijelila do finala.

U prvom kolu, poslije teške borbe, Filip je pobijedio Andriju Martinovića iz Viteza. U osminifinala se sastao sa Gordanom Šukurmom (TK DOBOJ), kojeg je dobio rezultatom 6:2, 6:0. U nastavku takmičenja, u nedelju, Jevtić je bio na nivou i savladao Danila Grahovca iz Brčkog rezultatom 6:1, 6:1. Polufinale protiv tuzlaka Mahira Butkovića, Filip je počeo hrabro, odigravši odličan meč, a samo malo sreće je nedostajalo da se nađe u finalu. On je prvi set izgubio sa 6:4, da bi u drugom setu savladao svog protivnika sa impresivnih 6:0. U odlučujućem tajbrejku Filip je izgubio 10:8 i tako ipak podigao pehar za treće mjesto.

U narednom periodu talentovanog Filipa Jevtića očekuju brojni turniri, gdje će imati priliku pokazati svoje teniske vještine koje svakodnevno usavršava.