Sloga osvojila važan bod u Zenici

ZENICA  – Dobojska Sloga osvojila je veliki bod na gostovanju kod Sarajeva jer su odigrali neriješeno 1:1.

Imali su domaći igrači terensku inicijativu ali nisu uspjeli da je krunišu sa pobjedom. Dobojski tim je tako popravio šanse za opstanak a ovaj bod dobija na značaju jer je ekipa došla u Zenicu znatno oslabljena.

Sloga je opasno prijetila iz kontri pa je u 5. minutu Stevanović izašao sam pred Dizdarevića, ali golman domaćih ga zaustavlja! Sarajevo je povelo u 16. minutu. Prvo je Gučmazov zaustavio šut Varešanovića, ali je Kyreme pogodio za 1:0. Sloga je zatim prijetila preko Obrada Starčevića.

U 48. minutu Franko Dadić donosi izjednačenje. Stevanović je pronašao saigrača koji pogađa. Sarajevo je nakon toga imalo nekoliko sjajnih šansi međutim nisu uspjeli da postignu gol. U sudijskoj nadoknadi poništen je gol Sarajeva što je izazovalo velike proteste domaćih, prenosi Glas Srpske.