Prva liga RS: Tekstilac preokretom do tri boda

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru 13. kola Prve lige RS igrali su u Derventi sa Slogom, te slavili sa 3:1 i tako upsali šestu pobjedu ove sezone.

“Krojači” odlično otvaraju utakimcu, sjajnu priliku imao je Perić, ali lopta ide pored gola Matovića. Nakon toga sa ivice šesnaesterca pokušao je Duspara, ali nekako golman SLoge zaustavlja taj šut. Prijete “krojači” i preko Milaković, ali mreža miruje. U 25. minuti Duspara je dobro proigrao Perića, ali lopta direkt u golmana Dobojlija. Gosti imaju sjajnu kontru u 33. minuti gdje domaća odbrana olako ispala, te Gavrić postiže pogodak za 0:1.

Nakon kornera Tekstilca pred golom Matovića najbolje se snašao Ćorić, te postiže pogodak za 1:1, a igraobse 38. minut. Ponovo prijete domaći, Zarić  odlično izbacuje Perić ali lopta kraj gola. Opet je u finišu poluvremena Duspara  dobro uposlio Perića, ali ostaje 1:1.

U nastavku nekoliko prilika na obje strane, a tek u 70. minuti viđen je novi pogodak. Milaković je sjajno pogodio glavom za 2:1 nakon asistencije Suzana Brkovića. Konačnih 3:1 u 83. minuti, svojim sedmim pogodkom sezone postavio je Perić, nakon što ga je odlično uposlio brzonogi Zarić.

Tekstilac u narednom kolu gostuje Rudara u Prijedoru, dok Sloga dočekuje Željezničara.

FK Tekstilac – FK Sloga 3:1 (1:1)