Pehar za Marka Maksimovića sa dobojskog turnira (Foto)

U Doboju, na terenima Teniskog kluba Doboj, u periodu od 15.08. – 17.08.2020. godine, održano je Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u tenisu, u kategoriji do 14. godina.

Kao i uvijek, TK Doboj je bio odličan domaćin turnira, a sve u skladu sa propisanim mjerama vezano za održavanje sportskih takmičenja u vremenu korona virusa.

Nakon pauze i odlaganja svih domaćih i međunarodnih turnira, tenis se polako vraća. Direktor turnira u Doboju je Dragan Dragičević, a Vrhovni sudija je bio Velimir Bijeljanić.

Marko Maksimović, član TK Doboj, ubjedljivo je osvojio titulu dobojskog turnira i po 4. put podigao pehar prvaka BiH, opravdavši ulogu velikog favorita. On je na čitavom turniru izgubio samo 3 gema.

Nakon velikog uspjeha u Turskoj, osvojivši turnire u singlu u dublu, Marko je ušao i TIM EVROPE. Nažalost, korona virus je učinila svoje i za bolja vremena odgodila Markova putovanja sa Timom Evrope po najjačim svjetskim turnirima.

Već sljedećeg vikenda Maksimović igra tenisko Prvenstvo BiH u starijoj kategoriji do 16. godina, a nakon toga, u mjesecu septembru kreće na seriju međunarodnih turnira pod okriljem Tennis Europe Federacije, gdje očekujemo lijepe vijesti.