KMF DOBOJ novi premijerligaš BiH i šampion Republike Srpske

KMF Doboj novi je premijerligaš Bosne i Hercegovine. Dobojlije su sinoć u trebinjskoj dvorani „Miloš Mrdić“ savladali KMF Leotar sa 6:4 u drugom meču finala doigravanja Prve lige Republike Srpske i tako osvojili prvenstvo Republike Srpske i istovremeno postali novi premijerligaš BiH.

Dokazale su Dobojlije još jednom koliko su kvalitetna ekipa. Poveli su već u 7. minuti kada je Đorđe Marić pogodio za 1:0. Prednost Dobojlija uduplao je Sadmir Mehmedović u 13. minutu, da bi nepunu minutu kasnije već bilo 3:0 poslije pogotka Ammara Omerčića. Kada je u 16. minuti Đorđe Marić pogodio za 4:0 jasno je bilo da je Doboj pred ispunjenjem svih svojih ciljeva i da je potrebno samo privesti utakmicu kraju. Do poluvremena vidjeli smo još tri pogotka, dva za domaće je postigao Zoran Milić, a za Dobojlije Enver Buljubašić, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 5:2.

U drugom poluvremenu je Leotar dao sve od sebe da se vrati u susret, ali nisu uspjeli u tome. Prišli su na 5:4 poslije golova Milorada Cimirota i Nemanje Čečura, ali do izjednačenja nisu mogli. Tek, u posljednjim trenucima meča Dragan Todić pogađa za 6:4 i ovjerava pobjedu Dobojlija.

KMF LEOTAR – KMF DOBOJ 4:6 (2:5)