Gračanica savladala Borac u Boriku

Rukometaši Borca, u neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici, poraženi su večeras u dvorani Borik od Gračanice, 24:22.

Prvo poluvrijeme prošlo je u potpuno izjednačenoj borbi u kojoj su dominirali golmani, Slađan Subotić na golu Borca i Admir Ahmetašević na golu Gračanice.

Sve do 26. minuta igrali se gol za gol, da bi tada gosti prvi put došli do prednosti od dva pogotka, 10:8.

Ali, sa dva vezana gola Vladana Đurđevića “crveno-plavi” u naredne dvije minute dolaze do izjednačenja, 10:10. Gosti uzvraćaju mini serijom od 2:0 i u posljednji minut prvog dijela ulaze sa prednošću, 12:10. Dejan Unčanin solo akcijom smanjuje na 12:11, ali Muhamed Toromanović postiže gol kojim postavlja i konačan rezultat prvog poluvremena, 13:11.

Slična igra viđena je i početkom drugih 30 minuta.

Ipak, rukometaši Gračanice u 36. minutu odlaze na plus četiri, 17:13. To kao da je probudilo izabranike Bojana Unčanina, koji dodaju gas i u naredne četiri minute dolaze do izjednačenja, 17:17. J

edan od ta četiri gola postigao je i golman, Bojan Ljubišić, koji je zamijenio Subotića u drugom poluvremenu. U 43. minutu između stativa ponovo je stao Slađan Subotić, koji je nastavio sa uspješnim intervencijama. U 48. minutu, golom Unčanina, Borac dolazi do prve prednosti, 20:19.

Tri minute kasnije gosti preokreću rezultat i ponovo vode, 21:20. Mijatović donosi izjednačenje, a “crveno-plavi” dva sljedeća napada nisu realizovali, što igrači Gračanice koriste i u 55. minutu ponovo vode, 22:21. U 57. minutu gosti odlaze na plus dva, 23:21.

U sljedećem napadu Srđan Savić smanjuje na gol zaostatka. Nažalost, gosti postižu pogodak u posljednjem minutu i 44 sekunde prije kraja odlaze na nedostižnih plus dva, 24:22.

Taj rezultat ostao je na semaforu do kraja.

Najbolji strijelci u redovima Banjalučana bili su Đurđević i Mijatović sa po pet pogodaka, dok je Slađan Subotić na kraju skupio 13 odbrana.
Na drugoj strani, prvo ime definitivno je bio golman, Admir Ahmetašević.

Izvor: srpskacafe.com