Dobojska Sloga odlična u Prvoj ligi RS, ali „zaškripalo“ u Kupu: Radnik rutinski na Lukama, „regionalac“ šokirao prvoligašu!

Bijeljinci su u najzvučnijoj utakmici dana u Kupu RS lako izašli na kraj sa Dobojlijama. Omladinac iz Potočara, član Regionalne lige RS, mjesto u četvrtfinalu izborio preko dubičkog Borca, sudionici m: tel Prve lige RS.

Dobojskoj Slogi odlično ide um: tel Prvoj ligi Republike Srpske – ali je u Kupu eliminisana u osmini finala!

U prvoj rundi tim Zorana Ćurguza nije izašao na teren jer je brčansko Jedinstvo odustalo od natjecanja, dok je u drugoj od Dobojlije prejak bio bijeljinski Radnik:

SLOGA (DOBOJ) – RADNIK 0: 3 (0: 2)
/Urošević 35, 61, Gogić 42 /

Ekipi Vlade Jagodića bilo je potrebno sedam minuta u prvom poluvremenu da, praktično, ovjeri nastup u četvrtfinalu.

Na „Lukama“ se prvi, u 35. minuti, u strijelce upisao Aleksa Urošević, u finišu prvog dijela mu se pridružio Faruk Gogić, dok je sudbinu nemoćnog domaćina, tridesetak minuta prije kraja, drugim golom na meču zapečatio Urošević.

Posao je rutinski odradio i Rudar Prijedor, koji nije dopustio da se „oklizne“ u drugom ovosezonskom kup-natjecanju (ispali od Omarske u Kupu BiH). Danas su u Derventi rezultatom 0: 4 savladali Tekstilac, postigavši ​​tri gola u posljednjih 12 minuta.

U Istočnom Sarajevu, Sutjeska je nakon „prelaza“ stigla do trijumfa nad Slavijom.

„Sokolovi“ su se poveli nakon 30 minuta preko Amare Beširevića, ali je tim iz grada na Ćehotini preko dvostrukog strijelca Stefana Arbinja, koji je pogađao u 49. i 72. minuti, zasluženo izborio mjesto među osam najboljih.

Iznenađenje je priredio „regionalac“ Omladinac iz Potočara, koji je rezultat 1: 0 iz daljnjih natjecanja eliminirao Borac iz Kozarske Dubice, koji nastupa u najvišem rangu FS RS.

Sljedeće srijede će se u Čajniču sastati Stakorina i Zvijezda 09, dok će se naknadno odigrati utakmice Sloboda (Novi Grad) – Krupa i Alfa Modriča – Borac.