Dobojlije u četvrtfinalu Kupa BiH: Sloga srećnija na penalima

BANOVIĆI – Dobojska Sloga se plasirala u četvrtfinale Kupa BiH. Boljim izvođenjem penala 7:6 eliminisala je tuzlansku Slobodu na utakmici koja je odigrana u Banovićima

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio neriješen 1:1. Sloboda je došla do prednosti u 11. minutu kada je Stojan Vranješ pogodio nakon dodavanja Alića.

Sloga je izjednačila u 69.minutu. Golman Bukvić je oborio Uglješu Stevanovića a siguran sa penala bio je Obrad Starčević. Do kraja se rezultat nije mijenjao iako je Vranješ još jednom zatresao mrežu a gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Domaći tim je tu burno protestvovao , ali je sudija Dražen Marić ostao pri svojoj odluci

Nakon toga pristupilo se penalima. Sigurni izvođači za dobojski klub su bili: Starčević, Krstovski, Baštić, Baranov, Stevanović, Zajić, Dadić. Za Slobodu su pogađali: Komazec, Pervan , Čivić, Bekić, Vranješ, Jusić, dok je promašio Osmić.

Izvor: glassrpske.com