Dobojlija Nikša Smiljanić bronzani na Zimskom prvenstvu Republike Srpske

Teniski klub „Borac“ Banja Luka ovog vikenda je organizovao turnir I kategorije i to Zimsko prvenstvo Republike Srpske, iz kalendara takmičenja TSBiH.

Nikša Smiljanić

U kategoriji za dječake do 14 godina, učestvovalo je 18 takmičara, a ispred Teniskog kluba „Doboj“ takmičili su se Nikša Smiljanić (2008)Filip Jevtić (2010).

Kao sedmi nosilac, Nikša je prvom kolu bio slobodan, a već u osmini finala ubjedljivo je savladao Andriju Pavlovića iz Banjaluke sa 6:2, 6:1.

U četvrtfinalu savladao je trećeg nosioca Novaka Jaćimovića (TK Mladost) sa 7:5, 6:4.

Smiljanić je osvojio bronzanu medalju, tako što je u polufinalu izgubio od drugog nosioca Amira Škrijelja iz Sarajeva sa 6:0, 6:1.

Treba napomenuti dobru igru i solidan rezultat najmlađeg igrača turnira Filipa Jevtića iz Doboja koji je u osmini finala savladao šestog nosioca Nikolu Pavlješevića (TK Sloboda) sa 6:4 i 7:6, dok je u četvrtfialu žrijebom naišao na nepremostivu prepreku, prvog nasioca turnira i dvije godine starijeg Iana Bolobana (TK Borac Banja Luka).