Doboj 2019: Tatran izgubio dobijen meč, Voša najbliža finalu

Treći dan 51. Međunarodnog TV turnira šampiona ponudio nam je pravi rukometni triler.

Za to su zaslužni rukometaši Vojvodine i Tatrana koji su nam u reprizi prošlodišnjeg finala priuštili dramu. Slovaci, aktuelni prvaci, izgubili su dobijen meč. Tačnije, Voša im ga je na volšeban način “ukrala” i sutra će joj protiv Šatra biti dovoljan remi za finale.

Jučerašnji program otvorili su rukometaši Krinsa i Sportskog univerziteta iz Pekinga. Iako su Švajcarci bili apsolutni favoriti, Kinezi se nisu predali bez borbe. Šta više, na odmoru su zaostajali samo dva koraka (15:17), da bi u većem dijelu drugog poluvremena bili ravnopravan rival. No, u posljednjih desetak minuta su “nestali” sa terena, što je sastav iz Lucerna kaznio i slavio sa velikih deset golova viška, 37:27.

Već pomenuti triler Tatran je otvorio vođstvom 4:1. Pa ipak, “lale” tad nisu “uvenule”. Brzo su se vratile u igru, a na odmoru su imale gol “minusa” (8:9). Početak drugog dijela Novosađani su odigrali sjajno i, samo zahvaljujući diskutabilnim sudijskim odlukama, nisu uspjeli da steknu više od dva gola viška. Potom je aktuelni pobjednik preuzeo kontrolu, poveo sa 20:18 i – stao. Vojvodina je izjednačila na 20:20, a Tatran krenuo u napad. Nije ga iskoristio, Voša se izborila za loptu, penal i gol koji je vodi na korak do finala (21:20).

Treći duel bio je lišen neizvjesnosti. Šartr je do odmora stekao devet pogodaka viška protiv Izviđača te je u nastavku mirno priveo susret kraju (22:32).

Grupna faza takmičenja na 51. TV turniru šampiona biće završena danas.

• Od 17.30 sati sastaće se Šartr i Vojvodina.