Đorđe Lukić zlatni na Međunarodnom šahovskom turniru „Brestovac 2022“

Dana, 18.09.2022. godine u mjestu Brestovac, Republika Hrvatska, održan je 1. Međunarodni  šahovski turnir opštine Brestovac u Brestovcu, gdje je učestvovalo 66 takmičara iz Republike Hrvatske i Republike Srpske – BiH.

Đorđe Lukić (11) iz Doboja, član šahovskog kluba „Svetozar Gligorić“ Bijeljina, osvojio 1. mjesto,  pobjednički pehar i zlatnu medalju.

Turnir se igrao u Brestovcu u prostorijama Vatrogasnog doma sa tempom igre od 10 minuta po igraču uz dodatak od 5 sekunde za svaki odigran potez (Rapid).

Đorđe Lukić je nastupao u mješovitoj grupi šahistkinja i šahista do 14 godina (Ž14 i M14) i osvojio prvo mjesto u konkurenciji od 30 takmičara iz Republike Hrvatske odigravši ukupno 8 partija bez poraza (7,5/8).

Organizator Međunarodnog šahovskog turnira bio je Šahovski klub „Brestovac“ iz Brestovca, Republika Hrvatska. Direktor turnira Pejo Martić, glavni sudija NA Krunoslav Lešić i NA Tomica Švajda.