Bizaran gol u Modriči: Sloga sve bliže Evropi – Dejan Vidić nastavlja da teroriše protivničke odbrane! (VIDEO)

Napadač dobojskog tima je u vrhunskoj formi, protiv Tuzla sitija postigao je 15. i 16. prvenstveni gol u sezoni.

Vlado Jagodić tokom cijele sezone isticao je da je primarni cilj Sloge Meridian opstanak u Premijer ligi BiH, a nakon današnje predstave, iskusni stručnjak konačno će moći da se opusti jer njegova ekipa je nadomak izlaska na međunarodnu scenu!

Dobojlije priljiraju ove sezone, iz kola u kolo pokazuju impresivan kvalitet i timski duh, a ne smeta im ni to što veći dio sezone praktično igraju na neutralnom terenu u Modriči.

SLOGA MERIDIAN – TUZLA SITI 3:1 (2:0)
/Vidić 12, 45, Grabež 54 – Hadžić 79/

Danas su na stadionu „Dr Milan Jelić“ zabilježili novu pobjedu, ovaj put protiv Tuzla sitija 3:0 (2:0), a još jednom je briljirao najbolji srtrijelac „crveno-bijelih“ Dejan Vidić, koji je sa dva pogotka stigao na samo gol zaostatka za Nemanjom Bilbijom, vodećim strijelcem lige.

Od početka je Sloga Meridian krenula ofanzivno i povela već u 12. minutu. Mladen Veselinović bio je u prodoru, uputio loptu u peterac rivala, gdje je usamljen bio Vidić i sa par metara ugurao loptu u mrežu.

Bio je Jagodićev tim konkretniji i nakon vođstva, a onda je praktično u posljednjem napadu u prvom poluvremenu postigao još jedan gol. I to kakav! Mustafa Šukilović kao da nije znao šta da radi s loptom, vratio ju je golmanu Eldinu Loliću, koji je oklijevao, nije uspio da je umiri, što je odlično ispratio Vidić, pretrčao gostujućeg čuvara mreže, stigao prije njega do lopte i poduplao prednost Dobojlija.

U 54. minutu prekid je bio koban po goste. Veselinović je cenrirao, Vidić šutirao, ali nije mogao do het-trika. Ipak, lopta se nakon odbrane Lolića odbila do Srđana Grabeža, koji je povisio na 3:0.

Sve što su gosti uspjeli do kraja da urade je počasni gol Irfana Hadžića. Dobio je korpulentni napadač priliku u nastavku meča, a onda je u 79. minutu postigao spektakularan gol i tako bar malo ublažio poraz svog tima.

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić (72. Batar), Redžić, Predragović (63. Karać), Veselinović (63. Mrzić), Popara (83. Perković), Milanović, Kvesić (83. Brnović), Grabež, Varga, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

TUZLA SITI: Lokić, Nikić, Bihorac (90+2. Hodžić), Delimeđac, Šukilović (46. Hadžić), Mehanović, Pantelić (90+1. Redžić), Karjašević, Osmić (72. Nukić), Kobiljar (85. Jašaragić), Sušić. Trener: Samir Adanalić.