Učenici Tehničke škole u Gradišci po ko zna koji put, pokazali su da svojim znanjem i umijećem uspješno stoje rame uz rame sa najboljima u oblastima koje izučavaju.
Najnoviji uspjeh ostvario je Kenan Mahmutagić, učenik prvog razreda tehničara mehatronike, koji se, uz podršku profesora Mladena Vidovića i Radovana Marjanovića, plasirao među pet učenika koji su izradili najbolje mobilne aplikacije u BiH.
Naime, krajem prošle godine, kompanija Mtel pozvala je zainteresovane srednje škole iz BiH da se prijave na takmičenje u izradi mobilnih aplikacija.
„Napravio sam aplikaciju „Smart easy education“ koja na razne načine učenicima olakšava učenje i pomaže im da prebrode prepreke tokom školovanja. Primijetio sam da mnogi učenici izgube motivaciju i budu lošeg raspoloženja nakon lošijih ocjena ili nekih neugodnih situacija koje im se dese u školi, pa sam zbog toga želio upotrijebiti baš takve funkcije koje će im vratiti osmijeh na lice i izgubljenu volju za učenjem“, priča Kenan Mahmutagić, nadareni srednjoškolac koji se i prije upisa u Tehničku školu bavio izradom mobilnih aplikacija.
Plasman među pet najboljih aplikacija na nivou BiH, omogućio je Kenanu da u februaru na regionalnom takmičenju svoju aplikaciju ukrsti sa najbolje rangiranim aplikacijama iz Srbije i Crne Gore.
„U Tehničkoj školi, nastojimo pratiti aktuelne trendove u oblasti informacionih tehnologija, pa se u tom smislu vrši izbor i programskih jezika i razvojnih alata za njihovo korišćenje, a u skladu sa obavezama i ograničenjima koji proizilaze iz nastavnih planova i programa“, kažu u ovoj ustanovi.
„Kvalitativno smo uznapredovali, posebno unazad tri godine, od kada smo upisali zanimanje Tehničar informacionih tehnologija, za koje je nastavni plan i program veoma moderan i usklađen sa aktuelnim trendovima“, ističe prof. Mladen Vidović, naglašavajući težnju da učenici po završetku školovanja u Tehničkoj školi budu što kompetentniji, bilo za nastavak školovanja na visokoškolskim ustanovama ili za rad u nekim od kompanija koje se bave informacionim tehnologijama.
I u oblasti vannastavnih aktivnosti, kroz sekcije programiranja i internet programiranja, i drugi zainteresovani učenici iz ostalih struka i zanimanja u Tehničkoj školi, uz podršku profesora, imaju mogućnost da nauče ono što nisu imali priliku kroz redovne predmete.
Izvor: nezavisne.com / gradiška.tv
Devojka iz Srbije, koja se na popularnom forumu predstavila kao Sandra, podelila je svoju priču…
Građevinski radovi ČAJIĆ Doboj, sa iskusni preduzetnik, izvodi sve vrste građevinskih radova kada je u…
Telerfleks omogućava potpunu personalizaciju kako bi zadovoljio individualne potrebe Kompanija ENI-EM d.o.o. iz Mravića, u…
Dok cijene nekretnina u Banjaluci divljaju i kvadrat ide i do 8.000 KM, pojavila se…
Univerzitetsko-klinički centar (UKC) Republike Srpske saopštio je da se od 4. aprila 2025. godine ukida…
Mnoga prezimena su nam u amanet ostavljena tokom osmanske okupacije i imaju određeno značenje –…
This website uses cookies.