Kup BiH u rukometu: Opšta TUČA u GRAČANICI (Video). Sloga (D) ispala

Revanš susret četvrtfinala Kupa između Gračanice i Izviđača obilježila masovna tuča

Rukometaši Izviđača plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine i to nakon što su zadržali prednost 29:21 iz prvog susreta protiv Gračanice.Gračanica je slavila u revanšu rezultatom 22:15, ali se nisu uspjeli plasirati dalje u utakmici koju je obilježila brutalna tučnjava rukometaša oba tima na parketu dvorane Luke.

U 58. minuti susreta, domaći su imali 20:14 i sedmerac, a Izviđač je imao samo dva igrača na parketu. Ipak, Matej Mandić je fantastičnom reakcijom odbranio sedmerac i zadržao

Skaute u životu da bi onda Milan Vukšić pogodio u trenutku kada su gosti imali svega dva igrača na parketu i tu je priči bio kraj.

Prije toga, Izviđal je ostao i bez Stjepana Jozinovića, koji je, kako navode na zvaničnoj stranici Izviđača, direktom u glavu nokautirao iskusni Adnan Tufekčić.

Sudije su donijele solomonsko rješenje, crveni i plavi karton za Tufekčića, ali i za Miloša Kosa, koji je samo odgurnuo Vladimira Tomića, kada je pokušao zaštiti svog saigrača.

– I pored svega toga smo izdržali i da još bude problematičnije nagrađeni smo skandiranjem „cigani“, „cigani“. Ali, eto i to je sastavni dio sporta u našoj državi. Vjerujem, kad se smire strasti, neko će se sramiti zbog ovog svega. U zadnje vrijeme orkestrirano smo meta napada u Gračanici. Prošli put smo dočekani s nekorektnim transparentima, ostali smo hladni, a i na večerašnje uvrede, koje nismo ničim zaslužili. Stalno se u nama traži problem, umjesto da se malo pogleda na svoje greške i propuste, dodaje se na zvaničnoj stranici Izviđača.

Pogledajte šta se dešavalo u Gračanici.

(sportdc.net)


KUP utakmice – 1/4 Finale Duga utakmica

Gračanica
Gračanica
22:15Izviđač CO
Ljubuški
Sloga(GV-U)
Gornji Vakuf-Uskoplje
34:26Maglaj
Maglaj
Borac m:tel
Banja Luka
34:22Sloga(D)
Doboj
Sloboda
Tuzla
35:27Iskra
Bugojna

Izvor: sportdc.net


Mikić razočaran nastupom mladih protiv Sloge: Neozbiljno, loše i nepošteno!

Trener Borčevih rukometaša nije krio razočaranje nastupom mlađih rukometaša koji su protiv Dobojlija šansu dobili u drugom poluvremenu

Rukometaši Borac m:tel-a plasirali su se sinoć na završni turnir Kupa BiH savladavši i u revanš utakmici četvrtfinala ekipu dobojske Sloge rezultatom 34:22.

Ishod prve utakmice, one u Osječanima, nagovještavao je da ćemo u “Boriku“ gledati neizvjestan duel do samog kraja. Ipak, već nakon prvih deset minuta meča sve je bilo jasno – “crveno-plavi“ su poslije tog perioda bili u prednosti od čak devet golova (10:1).

Do pobjede smo došli lakše nego što smo očekivali. Mislim da nikad lakše nismo odigrali protiv ekipe Sloge. Bili smo, evidentno, dobro raspoloženi u otvaranju utakmice i jako me raduje da je funkcionisao sistem “5-1“ zajedno sa Rakocijom, a kasnije i Daničićem, što je naša dodatna snaga za nastavak sezone. Čestitam igračima, stekli smo sigurnost za sve što nas očekuje, s obzirom da smo izborili nastup na fajnal-foru. Sad slijedi teži dio – da pokušamo da osvojimo titulu u prvenstvu i napadnemo trofej u Kupu“, rekao je trener Borca Mirko Mikić nakon utakmice.

Postoje i stvari kojima strateg kluba iz Gospodske ulice nije zadovoljan kad je u pitanju ovaj duel.

Konkretno, nastupom mladih igrača.

Pružili su jako lošu partiju. Zato sam malo i kasnio na davanje izjave poslije utakmice, zato što sam razgovarao sa njima o tome. I tek ćemo pričati… Bilo je jako neozbiljno, jako loše. To nije pošteno ni prema starijim saigračima ni prema meni. Nije u redu da imamo prednost od 13 golova, a da nam Sloga priđe na osam nakon što deset minuta nismo postigli pogodak, da ‘fulamo’ zicere… Mislim da smo mi danas imali 16 tehničkih grešaka što je apsolutno nedopustivo. Mladi će sigurno biti na ‘ribanju’ nakon ove utakmice jer nisam nimalo zadovoljan načinom na koji su odigrali.

Borčev tim sada se okreće nastavku sezone u Premijer ligi BiH, a prvi rival jesenjem šampionu biće ekipa Slobode, koja se takođe domogla fajnal-fora i to preko bugojanske Iskre.

Idemo u goste ekipi koja na domaćem terenu u dosadašnjem toku sezone nije izgubila nijedan bod. Ljudi su ambiciozni, puni samopouzdanja, doveli su novog trenera, vidim da je atmosfera dobra i da igraju sve bolje, tako da će biti veoma nezgodno. Međutim, naše ambicije se znaju i već pomalo ‘smaram’ ljude sa tom pričom. Mi idemo u Tuzlu da pobijedimo. Napravili smo dobru podlogu za tu utakmicu i uz veliku dozu elana i samopouzdanja idemo na tu utakmicu“, istakao je Mikić.

Izvor: mondo.ba Autor: Dragan Šutvić

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

21 sat ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

3 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

4 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

5 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

5 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

6 dana ago

This website uses cookies.