DOBOJ – Kako radi petnaestak preduzeća, ustanova i fondacija čiji je osnivač grad, Dobojlije puno ne zanima, jer javne rasprave na kojima predstavljaju svoje planove i programe rada za narednu godinu sugrađani zaobilaze u širokom luku, iako bi mogli iz prve ruke da im sugerišu kako da poprave svoje usluge.
„Očekivali smo da bude veći odziv, jer je to prilika da naši građani, predsjednici mjesnih zajednica ili drugih društvenih asocijacija postave direktno pitanja rukovodstvu ili onima koji neposredno rukovode javnim ustanovama. Nisu se baš do sada potrudili da daju maksimalni doprinos, imamo samo pojedinačne slučajeve“, kazao je Tihomir Gligorić, načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti.
To što sugrađani mnogo ne mare za njihove programe rada, ne sprečava rukovodstva preduzeća i ustanova da kuju planove za narednu godinu, u kojoj svako od njih želi da napravi iskorak u odnosnu na ovu.
„Nama je u fokusu i prioritet nam je da stavimo našu ljepoticu Gradinu u funkciju sljedeće godine, i naravno da uložimo što više u seoski turizam. Takođe nam je fokus na ruralnom turizmu, jer je to jedna od najtraženijih kategorija turizma“, rekla je Adrijana Ristić, direktorka Turističke organizacije Doboj.
Svoj program rada u obdaništu „Majka Jugovića“, kažu u ovoj ustanovi, usklađuju sa važećim zakonskim propisima vezanim za predškolsko vaspitanje, tako da tu ne postoji mogućnost revolucionarnih promjena.
Ono što roditelje najviše zanima jeste da li će uskoro grad dobiti još neki novi objekat za boravak djece, kako bi njihovi mališani imali svoje mjesto u vrtiću, u kojem trenutno borave 403 djevojčice i dječaka.
„Zaista postoji ogromna potreba za proširenjem kapaciteta. Mislim da je to nešto na čemu ćemo raditi u narednom periodu. Vrlo je bitno da proširimo kapacitete jer veliki je pritisak na ustanovu za prijem djece. Ja razumijem roditelje, za 160 KM, koliko oni plaćaju, dobiju mnogo više nego da angažuju nekog privatno. Ali, ove godine ostalo nam je na listi čekanja 52 djece, što je zapravo veliki broj“, kaže Davor Savić, direktor obdaništa.
Broj djece na listi čekanja svake godine je sve veći, navodi Savić. Prošle godine ih je bilo tridesetak, a sljedeće bi, ukoliko se nastavi istom dinamikom, ta brojka mogla biti 70, te je gradu potreban još jedan smještajni objekat.
Izvor: nezavisne.com Autor: Sanja Čakarević
Vozač iz Doboja čiji su inicijali Ž.M, koji je u naselju Kožuhe usmrtio pješaka, a…
Nešto više od 73 miliona maraka okvir je dobojske gradske kase za narednu godinu. Budžet…
Dobojska Policijska uprava ubrzano podmlađuje kadar. O smjeni generacija svjedoči podatak iz dvije stanice. U…
Iako je bilo najavljen automatizovani Sistem ulaska i izlaska iz EU (EES) zvanično je odložen,…
PROSJEČNA cijena prodatih novih stanova u BiH u trećem kvartalu iznosila je 2.906 KM po…
"Stan na dan", kao i objekti seoskog turizma, od Nove godine, odnosno nakon usvajanja prijedloga…
This website uses cookies.