Categories: Vijesti

Virusom korona zaraženo još 18 ljudi u Srpskoj. Preminule dvije žene iz Teslića

Novi virus korona u protekla 24 časa potvrđen je kod još 18 osoba u Republici Srpskoj, a među njima su dvije osobe iz karantina i medicinski tehničar u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, saopštilo je Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.

U Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske i Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske obavljeno je testiranje 688 laboratorijskih uzoraka.

Prema mjestu prebivališta, šest novozaraženih osoba je iz Banjaluke, četiri su iz Gradiške, dvije iz Šamca, i po jedna iz Modriče, Kotor Varoša, Novog Grada, Nevesinja, Oštre Luke i Kneževa.

Riječ je o 11 osoba muškog i sedam ženskog pola. Sedam muškaraca je srednje životne dobi i četiri muškaraca su starije životne dobi. Tri osobe ženskog pola su mlađe životne dobi, tri srednje i jedna starije životne dobi.

Dvije osobe su hospitalizovane, dok će ostali biti u izolaciji u skladu sa definisanim procedurama. Ukupno devet osoba je navelo kontakt sa pozitivnim osobama, dok ostali nisu mogli da navedu jasnu epidemiološku vezu.

Testirano je ukupno 138 osoba iz lokalnih karantina ili objekata za izolaciju, a novi virus korona potvrđen je kod dvije osobe.

U okviru aktivnog nadzora, u protekla 24 časa, testirano je ijoš 98 zdravstvenih radnika iz Banjaluke, Prijedora, Trebinja, Gradiške, Bijeljine, Srpca, Prnjavora, Zvornika, Laktaša, Doboja, Broda, Teslića, Istočnog Sarajeva, Mrkonjić Grada, Foče, Bileće, Nevesinja, Zvornika i Šamca a virus korona je potvrđen kod jednog medicinskog tehničara u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske.

Takođe, testirano je ukupno devet osoba koje borave i rade u domovima za starija lica, i ovi rezultati su negativni.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 1.086 slučajeva virusa korona, od posljedica Kovida- 19 preminulo je 67 osoba, a oporavila se 391, piše glassrpske.com.


Nove žrtve virusa korona u Srpskoj:Preminule dvije žene iz Teslića

Dvije starije žene iz Teslića, kod kojih je utvrđeno prisustvo virusa korona, preminule su u posljednja 24 časa u Bolnici „Sveti apostol Luka“ u Doboju.

– Riječ je o ženama starim 80 i 81 godinu koje su imale više pridruženih oboljenja – saopšteno je iz dobojske bolnice.

U bolnici u Doboju do sada je preminulo šest lica koja su bila pozitivna na virus korona i koja su imala više pridruženih oboljenja-

Tokom jučerašnjeg dana preminule su osamdesetogodišnja žena iz Broda i osamdesetosmogodišnja žena iz Teslića, a u srijedu, 6. maja osamdesetdvogodišnji pacijent iz Broda- U utorak, 5. maja, umrla je osamdesetpetogodišnja pacijentkinja iz Dervente, piše glassrpske.com.

GD

Recent Posts

RASTANAК PUN EMOCIJA (Foto): Mali gosti iz Zubinog Potoka ponijeli uspomene, a u Petrovu ostavili dio svog srca

Poslije sedam dana ispunjenih osmijesima, druženjem i nezaboravnim trenucima, jutros oko devet časova mališani iz…

2 dana ago

Škola u Petrovu dobila IT opremu; Dodik: Ulaganje u obrazovanje prioritet

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Osnovna škola "Vuk Karadžić" u Petrovu dobila…

2 dana ago

DŽUDO KLUB „MOROTE“ PETROVO POLAGANJEM ZA UČENIČKE POJASEVE ZAVRŠIO TAKMIČARSKU POLUSEZONU

Dana 23.06.2026. godine u sjedištu Džudo kluba "Morote" Petrovo održano je polaganje za učeničke pojaseve…

4 dana ago

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

1 sedmica ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

1 sedmica ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

1 sedmica ago

This website uses cookies.