Categories: DobojVijesti

U Doboju jedinstveni Omladinski kulturni centar

Grad Doboj će u naredne dvije godine dobiti jedinstveni omladinski kulturni centar, akreditovan po normativima Savjeta Evrope, u kojem će mladi moći da stiču neophodne kompetencije kroz neformalno obrazovanje, dogovoreno je na današnjem sastanku predstavnika Sindikalno edukativnog centra iz Banjaluke i grada Doboja.

Sastanku su prisustvovali:

  • poslanik iz Doboja u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić,
  • programski direktor Razvojnog centra za mlade iz Beograda Aleksandra Knežević, koja je i spoljni konsultat i ekspert Savjeta Evrope,
  • predsjednik Sindikata uprave Republike Srpske Božo Marić i
  • potpredsjednik Skupštine grada Doboj Miloš Bukejlović.

Vulićeva, koje je i član delegacije Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH u Savjetu Evrope, rekla je novinarima da je riječ o jedinstvenoj ustanovi čije će osnivanje i rad imati svu neophodnu logističku podršku i resurse Savjeta Evrope i drugih međunarodnih institucija.


Predsjednik Sindikata uprave Republike Srpske Božo Marić naveo je da je ovaj sindikat organizovao Sindikalni edukativni centar, koji djeluje dvije godine, i realizovao je 10 projekata, od kojih tri u Doboj, u saradnji sa EU, Evropskom omladinskom fondacijom Savjeta Evrope, Vestern balkan fondom i drugim donatorima.

Marić je rekao da se radi o jedinstvenom omladinskom centru po ugledu na centre u Strazburu i Budimpešti, kakvog nema u zemljama zapadnog Balkana.

Prema njegovim riječima, za realizaciju projekta osnivanja Omladinskog kulturnog centra u Doboju Gradska uprava treba da pristupi izradi nove strategije za mlade, koncipiranoj na prioritetima koje definiše Savjet Evrope i EU.

„To podrazumijeva da ćemo za oblasti omladine, sporta, kulture i obrazovanja kroz različite programske fondove obezbijediti sredstva da se u gradu Doboju stvori drugačiji ambijent kako bi Grad Doboj bio po mjeri mladog čovjeka“, naveo je Marić.


Predstavnik Sindikalnog edukativnog centra Banjaluka Siniša Ćerketa rekao je da je za osnivanje jednog takvog centra izabran Doboj prvenstveno zbog svog povoljnog geografskog položaja u Republici Srpskoj i BiH.

On je naveo da projekat treba da bude realizovan u naredne dvije godine.


Potpredsjednik Skupštine grada Doboj Miloš Bukejlović rekao je da će lokalna uprava krenuti u proces izrade dugoročne strategije za mlade kako bi spremno dočekala buduće projekte, navodi srna.

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

18 sati ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

3 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

4 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

5 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

5 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

6 dana ago

This website uses cookies.