U Doboju 12 novozaraženih, jedna žrtva korona virusa: U RS-u dvoje preminulih, 91 osoba novozaražena

Od posljednjeg izvještaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, u posljednja 24 časa, u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, Opštoj bolnici Bijeljina i Univerzitetskoj bolnici Foča izvršeno je testiranje 436 laboratorijskih uzoraka, a novi virus korona (SARS-CoV-2) potvrđen je kod 91 osobe u Republici Srpskoj.

Radi se o 48 muških i 43 ženske osobe, od kojih je 14 mlađe, 60 srednje i 17 osoba starije životne dobi.

Prema mjestu prebivališta 24 osobe su iz Banjaluke, 12 iz Doboja, 10 iz Trebinja, sedam osoba je iz Gacka, po pet iz Bijeljine i Bileće, četiri osobe su iz Кozarske Dubice, po tri su iz Teslića i Šamca, po dvije osobe su iz Modriče, Prijedora i Ribnika i po jedna osoba je iz Berkovića, Vlasenice, Vukosavlja, Dervente, Donjeg Žabara, Кneževa, Laktaša, Lopara, Ljubinja, Petrova, Srpca i Šipova.

U posljednja 24 časa, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljena su dva smrtna slučaja kod kojih je potvrđeno prisustvo novog virusa korona. Radi se o muškarcu srednje životne dobi iz Prnjavora i ženi starije životne dobi iz Doboja.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 5.227 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 185 osoba kod kojih je potvrđen test na novi virus korona.

U Republici Srpskoj, od novog virusa korona, do sada se oporavilo ukupno 2.830 osoba. Na SARS-CoV-2 testirano je ukupno 52.759 osoba.

Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 270, u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske 73, a u opštim bolnicama 197.

U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 3.900 osoba, a nadzor je završen kod 44.167 osoba, pišu nezavisne.com.


KCUS testirao 483 osobe, pozitivno 128

SARAJEVO – Na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu testirana su 483 uzorka na prisustvo virusa korona, a pozitivno je 128 osoba.

Najveći broj ponovo je potvrđen u Kantonu Sarajevo, i to 86 pozitivnih.

U Goraždu je 14 pozitivnih, Visokom devet, Travniku sedam, Ustikolini četiri, Žepču tri, Kakanju dva, te po jedan u Kiseljaku, Vitezu i Brezi.

U izolatorijumu u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu na Podhrastovima na bolničkom liječenju je 75 pacijeneta, a njih deset je na intenzivnoj njezi, navode nezavisne.com.

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

5 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

6 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

7 dana ago

This website uses cookies.