Categories: DobojSport

Trener dobojske Sloge Dejan Vasilić ponosan na svoj tim: Svaka pobjeda u Europi velika je škola za našu mladu ekipu

Rukometaši dobojske Sloge sezonu su započeli osvojenim Kupomom Republike Srpske, zabilježen je i odličan rezultat u prvom europskom dvomeču, dok će dobre rezultate na međunarodnoj sceni pokušati „prekopirati“ na prvenstvu, gdje stvari sada ne idu po planu.

Poslije 13 sati puta, rukometaši dobojske Sloge stigli su u Peskaru, gdje će se odmoriti i prenoćiti, au četvrtak ih očekuje putovanje dugo 340 km do Barije, odnosno Konversana.

Tamo će u petak i subotu igrati dvomeč sa istoimenim talijanskim šampionom, koji je u sezoni 2020/21 osvojio sve domaće trofeje. Osim naslova u Seriji A, u klupskim prostorima stigli su i pehari iz Kupe i Superkupa Italije.

Dugo sam puta koji će preći (ukupno skoro 1.500 km), u taboru Sloge vlada izuzetno pozitivna atmosfera i svi u klubu vjeruju da će i nakon Italije nastaviti ovajodišnji put na međunarodnoj sceni.

„Večeras ćemo u Peskari imati jedan relaksirajući trening, sutra nas očekuje nastavak puta prema Bariju, odnosno Konversanu. Tamo ćemo pred dvomeč sa Konversanom imati trening, a iako oba meča igramo u gostima, očekujemo dobre partije i plazma u trećem kolu“ , rekao je je za naš portal Dejan Vasilić, trener Sloge.

Stanje u ekipi je dobro, ali ima i sitnih problema.

„Imamo nekoliko rovitih igrača, ali nadamo se da će biti spremni za petak i subotu. Ali, ko god od igrača bude na terenu, ako da svoj maksimum, mislim da možemo zabilježiti dobar rezultat“ , optimist je mladi stručnjak.

Nakon trijumfa u dvomeču sa estonskim Viljandijem u prvom kolu EHF -a Europskog kupa, žrijeb je „spojio“ Slogu i Konversano, a dovogom dva kluba odlučeno je da će oba meča biti odigrana na tlu Italije. Kako kaže Vasilić, uspjeli su skautirati narednog rivala.

„Uspjeli smo da pogledamo određene snimke, iz Superkupa Italije i prvenstva, tako da smo upoznali sa njhovim kvalitetom, vrlinama, ali i manama. Nadamo se da ćemo uspjeti iskoristiti neke naše prednosti i da ćemo doći do dobrih rezultata.“

Start sezone za Slogu bio je odličan. Osvojen je Kup Republike Srpske, na prvoj međunarodnoj prepreci eliminiran je Viljandi, ali u Premijer ligi BiH stvari nisu tako dobre. Dobojlije su u pet uvodnih rundi domaćeg prvenstva zabilježile samo jedan trijumf, uz čak četiri poraza, pa taj rezultat sigurno ne može zadovoljiti nikog u taboru „crveno-bijelih“.

„Raspored je bio izuzetno težak. Osvojili smo Kup RS, imali smo dalek put u Estoniju, odigrali smo i dosta jakih domaćih utakmica. Mnogo više nego što smo imali treninga. Pratile su nas i povrede zbog zgusnutog rasporeda i to je jedan od razloga nešto lošijeg starta. Imamo i nekoliko mlađih igrača koji forsiramo, ali mislim da ćemo se u narednom razdoblju trgnuti i vratiti na pravi put „ , pojašnjava Vasilić situacija u taboru Sloge.

„Ambicije su nam da budemo u gornjem dijelu tabele, da bismo pokušali ponovno biti u vrhu i izboru Europe. Na međunarodnoj sceni svaka pobjeda je dobrodošla i to je velika škola za našu mlađu ekipu.“

Iako iu Slogi kubure sa financijama, kao uostalom i svi klubovi, Uprava kluba na čelu sa predsjednikom Vojislavom Radom radi odličan posao.

„Kao iu svim sportskim kolektivima kod nas, stanje je teško. Ipak, Uprava se bori da nam omogući najbolje moguće uvjete i obezbijedi sve ono što nam je potrebno. Sada smo konstantno u Europi. Prije dvije godine igrali smo protiv Mašeke, a sada smo nakon dugo vremena uspjeli su eliminirati prvu prepreku. Uspjeli smo da bismo prošli Estonce, a nadam se da ćemo napraviti još jedan veliki korak i da ćemo eliminirati i Italijane. To bi bio veliki rezultat za nas, ali i podstrek za bolje rezultate u domaćem prvenstvu i na međunarodnoj sceni „, zaključio je Vasilić.

Konversano i Sloga prvi meč odigravaju u petak od 19 sati, a revanš je dan kasnije od 18.30. Oba susreta bit će odigrana u dvorani „Pala San Đakomo“ kapaciteta 4.000 mjesta.

Izvor: mondo.ba

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

15 sati ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

3 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

3 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

5 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

5 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

5 dana ago

This website uses cookies.