Categories: DobojVijesti

„Svaka vlast se čuva od rušenja, samo dobojska RUŠI sama SEBE“: Bura oko uklanjanja postojeće zgrade Gradske uprave

Oprečna mišljenja u Doboju o opravdanosti rušenja postojeće zgrade Gradske uprave. Starost objekta ne dozvoljava novu adaptaciju i proširenje, kažu veštaci

PLAN dobojske vlasti da sruši zgradu Gradske uprave naišao je na oprečna razmišljanja o racionalnosti tog poteza.

„Svaka vlast se čuva od rušenja, samo dobojska ruši sama sebe“, komentari su na društvenim mrežama ovih dana u Doboju.

Obrazloženje iz aktuelne vlasti je da je sadašnjem objektu istekao rok trajanja i da su veštaci građevinske struke utvrdili da nije moguće izvršiti proširenje ili nadogradnju objekta, kako bi pod jedan krov smestili sve gradske institucije i ustanove.

– Taj objekat je građen neposredno nakon završetka Drugog svetskog rata, tražili smo mišljenje da li je moguća njegova adaptacija, proširenje i nadogradnja. Struka je rekla da to apsolutno nije moguće jer objekat nema ni čvrstih ploča i da je postignuta njegova maksimalna iskorišćenost – izjavio je gradonačelnik Boris Jerinić.

A, oni koji kritikuju nameru vlasti podsećaju da je nakon majskih poplava 2014. godine sredstvima EU kompletno renoviran donji deo objekta, urađena stiropor fasada i promenjen krov.

– U rekonstrukciju je utrošeno više od milion maraka i sada vlast donosi odluku da uloži šest miliona KM za kupovinu 2.000 kvadrata poslovnih prostorija u gradu da bi se smestili do izgradnje nove zgrade – kritikuje namere gradske vlasti Miroslav Blagojević iz „Pokreta slobodnih građana Doboj“.

Kako bilo, Odluka o kupovini poslovnih prostorija za privremeni smeštaj službenika je doneta na pretposlednjoj sednici Skupštine grada, a aktuelne vlasti su dobile obećanja predsednika Vlade RS i srpskog člana PBiH da će pomoći izgradnju novog administrativnog centra Gradske uprave Doboj.

On će, prema zamisli i planovima, imati do 7.000 kvadrata, a pored kancelarija imaće i konferencijsku salu za skupštinska zasedanja.

KONKURS

IDEJNO rešenje za novu zgradu gradske administracije dobiće se na nagradnom konkursu, nakon čega će uslediti izrada projektne dokumentacije.

ŠEĆERANA

STRUČNjACI građevinske struke potvrdili su našem listu da bi, i po njima, bilo rizično vršiti bilo kakve dodatne radove na postojećem objektu.

– Objekat ima samo prvu ploču, a građen je od već korišćene cigle od šećerane na Usori, srušene tokom savezničkog bombardovanja u Drugom svetskom ratu – pojasnili su građevinci.

Izvor: novosti.rs Autor: Lj. Đurić

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

4 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

5 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

6 dana ago

This website uses cookies.