Categories: DobojVijesti

Stranke krenule u skraćenu kampanju: Nova borba za glasove u Doboju

DOBOJ – Borbu za glasove Dobojlija na ponovljenim izborima stranke su ozbiljno shvatile pa su krenule u skraćenu kampanju, u koju su se uključili i visoki funkcioneri kako bi mobilisali članstvo i simpatizere.

„Neću vam govoriti sve detalje, ono najvažnije je da ćemo biti prisutni na društvenim mrežama, bićemo prisutni na terenu, imaćemo direktnu komunikaciju sa biračima, ali je sigurno da se nećemo zadržati samo na digitalnoj kampanji, nego ćemo pokušati da dođemo do svakog građanina ovdje u Doboju. Kompletno rukovodstvo PDP-a biće uključeno u aktivnosti, bićemo prisutni ovdje, od predsjednika, počasnog predsjednika partije pa do drugih funkcionera stranke“, kazao je Igor Crnadak, potpredsjednik PDP-a, te dodao da će praksu primijenjenu u Banjaluci u kampanji za novembarske izbore pokušati da prenesu u Doboj.

O ponovljenim izborima bilo je riječi i na sjednici Predsjedništva Ujedinjene Srpske u Doboju, na kojoj je, između ostalog, odlučeno da ta stranka ponovo podrži SNSD-ovog kandidata za gradonačelnika Borisa Jerinića.

Na naše pitanje kakav izborni rezultat očekuje ovoga puta s obzirom na to da polovinom novembra nisu prešli cenzus, lider stranke Nenad Stevandić odgovara:

„Naravno da očekujemo mnogo bolje rezultate i očekujemo potvrđivanje koalicionog statusa sa našim koalicionim partnerima, očekujemo pobjedu Doboja. Mi možda nismo zadovoljni svojim rezultatima koje hoćemo da popravimo, ali što se tiče vođenja grada Doboja, možemo vrlo objektivno da kažemo da je to najbolje vođen veliki grad. Mi bismo bili zadovoljni dobijanjem jednog ili dva odbornička mjesta“, izjavio je Stevandić.

Motivisati Dobojlije da ponovo izađu na birališta biće jedan od glavnih zadataka u kampanji.

„Ima ljudi koji jednostavno nisu tu, koji su sada u karantinu, ima ljudi koji su otputovali… Ja, evo, pozivam i ovom prilikom da građani Doboja biraju sebi vlast, a ne nikako da im neko to bira u CIK-u… Evo, imali smo u Novom Gradu jedno biračko mjesto gdje je izlaznost bila 55 odsto na dan izbora 15. novembra, a samo 14 dana nakon toga izlaznost je bila 18 odsto“, podsjetio je dobojski gradonačelnik Boris Jerinić.

Ponovljeno glasanje 21. februara na 89 biračkih mjesta biće druga šansa za mnoge partije koje su prethodnih godina bile parlamentarne, ali koje 15. novembra nisu prešle cenzus, da se ovog puta domognu mandata.

„Ko god se bar malo razumije u odnose u Doboju, u politiku, jasno mu je da SDA ne može imati duplo više glasova od SDS-a u Doboju, a ni SDA nije prešao cenzus, koji je godinama unazad imao odbornike. SP će imati mnogo, mnogo više glasova nego što je 15. novembra imao. SP će imati s kim da napravi skupštinsku većinu, to uopšte neće biti problem. Mi na lokalnom nivou imamo apsolutnu autonomiju da odlučujemo s kim ćemo ulaziti u koaliciju, naravno, ako je to u interesu grada i RS. Vidjeli ste šta se desilo u Stanarima“, poručio je Vedran Gligorić, nosilac liste socijalista za odbornike u Skupštini grada Doboj.

Borba za mandate nekima, međutim, neće biti lakša nego prije tri mjeseca.

„CIK nije izbacio fiktivne partije, ostaje, znači, opet da se mi borimo protiv njih 50-60. Znači, jedan naprema 50. Masu stvari trebalo je uraditi, ali ovo je očigledno neki dil njih tamo, mi smo mali i nemoćni tu i, eto, šta da se radi“, navodi Darko Pijunović, kandidat Narodnog pokreta „Banjaluka zove“ za odbornika.

Izvor: nezavisne.com / Autor: Sanja Čakarević

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

5 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

6 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.