Categories: DobojVijesti

Štab za vanredne situacije: NAREDBA o regulisanju rada trgovinskih i drugih objekata na teritoriji Grada Doboj

Danas je u Doboju održana sjednica Štaba za vanredne situacije Grada Doboja na kojoj su pored člnova štaba prisustvovali i predstavnici javnih preduzeća.

Na sjednici Štaba donesena je naredba o regulisanju rada trgovinskih i drugih objekata na teritoriji Grada Doboja.

Tekst naredbe prenosimo u cjelosti:

U cilju provođenja vanrednih mjera za sprečavanje i suzbijanje zaraznih bolesti te zaštite i spasavanja stanovništva:

  • Zabranjuje se rad sljedećim objektima, svakim radnim danom i u dane vikenda:

– ugostiteljskim objektima vrste noćni klub,

– svadbenim salonima,

– fitnes – centrima (fitnes, bodi – bilding klubovima i sličnim oblicima organizovanja),

– dječijim igraonicama.

– Zabranjuje se rad u dane vikenda – subotom i nedjeljom:

– trgovačkim centrima,

– pijacama na području grada Doboja.

  • Ograničava se rad od 7,00 do 18,00 časova svakim danom, sljedećim objektima:

– trgovačkim centrima radnim danima

– ostalim trgovačkim objektima (svima, uključujući i tržnice na malo – pijace),

– ugostiteljskim objektima svih vrsta (izuzev ugostiteljskih objekata u okviru vršenja djelatnosti smještaja gostiju i naprijed navedenih noćnih klubova i svadbenih salona), a uključujući i ugostiteljske objekte smeštene na autobuskim, željezničkim i benzinskim pumpama.

  • Ograničava se rad od 7,00 do 22,00 časa svakim danom sljedećim objektima:

– subjektima koji obavljaju djelatnost proizvodnje hljeba, peciva, svježe tjestenine i kolača (isključivo u okviru prodaje njihovih proizvoda).

  • Obavezuju se pružaoci usluga iz tačke 2.alineja 3. da obezbjede minimalno rastojanje od 2 metra između korisnika usluga.
  • Zadužuje se Odjeljenje za inspekcijske poslove i Odjeljenje komunalne policije da u provođenju ove naredbe obezbijede poštovanje iste od strane naprijed navedenih objekata.
  • O izvršenju zadataka iz ove Naredbe, organi iz tačke 5. naredbe, svakodnevno će izvještavati Кomandanta gradskog štaba za vanredne situacije.
  • Ova naredba stupa na snagu danom donošenja a traje do 1.04.2020.godine i biti će objavljena u ”Službenom glasniku Grada Doboj”.
GD

Recent Posts

RASTANAК PUN EMOCIJA (Foto): Mali gosti iz Zubinog Potoka ponijeli uspomene, a u Petrovu ostavili dio svog srca

Poslije sedam dana ispunjenih osmijesima, druženjem i nezaboravnim trenucima, jutros oko devet časova mališani iz…

14 sati ago

Škola u Petrovu dobila IT opremu; Dodik: Ulaganje u obrazovanje prioritet

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Osnovna škola "Vuk Karadžić" u Petrovu dobila…

15 sati ago

DŽUDO KLUB „MOROTE“ PETROVO POLAGANJEM ZA UČENIČKE POJASEVE ZAVRŠIO TAKMIČARSKU POLUSEZONU

Dana 23.06.2026. godine u sjedištu Džudo kluba "Morote" Petrovo održano je polaganje za učeničke pojaseve…

2 dana ago

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

6 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

1 sedmica ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

1 sedmica ago

This website uses cookies.