Sport

SrpskaCafe otkriva: Kako će izgledati nova “Borac arena” (FOTO)

Banja Luka – Prvi korak ka izgradnji nove, multifunkcionalne dvorane “Borac arene” trebao bi biti napravljen sutra, na Skupštini RK Borac koja je zakazana za 13 časova.

Tada će članovima najvišeg tijela nekadašnjeg šampiona Evrope biti prezentovan prijedlog izgleda novog zdanja koje bi trebalo biti ponos ne samo kluba, već i Banjaluke, Srpske, BiH.

Ukoliko Skupština usvoji prijedlog, čelnici kluba će krenuti u realizaciju zahtijevnog projekta čija se vrijednost procjenjuje na 5,5 miliona maraka.

Dva terena, sobe, apartmani…

SrpskaCafe ekskluzivno otkriva kako će izgledati “Borac arena”. Lokacija nove hale je u ulici Olimpijskih pobjednika, u blizini raskrsnice sa Gundulićevom ulicom.

Dvorana, koju bi trebali činiti podrum, prizemlje i tri sprata, nudiće bogate sadržaje. Podrum se sastoji od 72 parking mjesta, šest do osam svlačionica, tehničkog prostora, vešeraja, skladišta, te aerobik, džudo i fitnes sale.

U prizemlju su planirana dva terena, tribine na razvlačenje, recepcija, biletarnica, restoran, kafić, tri poslovna prostora, magacin, kao i kuhinja i garderoba.

Na prvom spratu su fiksne tribine, sala za konferencije, 12 soba i dva apartmana. Drugi je gotovo identičan, samo bez tribina. Za treću etažu su rezervisane press sala, klupske prostorije, menadžment hotela, te 11 soba i dva apartmana.

Direktor RK Borac Vladimir Branković je izrazio nadu da će Skupština podržati ovaj prijedlog.

On je dodao da su mnogi bili skeptici po pitanju “Borac arene”, ali i naglasio da je aktuelno rukovodstvo odlučno u namjeri da “priču izgura do kraja”.

 

– Svaki put, koliko god on bio dug i težak, počinje sa prvim korakom. Mi taj korak možemo napraviti sutra. Veliku zahvalnost dugujemo gradu, koji je spreman da uđe u parterstvo i osigura nam zamljište i građevinsku dozvolu. Klub će pronaći način da ostatak projekta sam finansira. “Borac arena” treba Banjaluci i sportu u našem gradu. Ubijeđen sam da neće ostati samo na ideji – izjavio je Branković.

“Samofinansirajući” projekat

Prema njegovim riječima, dvorana će biti “samofinansirajuća”, odnosno, klubu će donositi novac zahvaljujući bogatim sadržajima.

 

– Kapacitet će biti 1 000 mjesta. Imaćemo i dva terena na osnovu kojih ćemo “ubirati” kiriju. U blizini je i Građevinska škola koja nema fiskulturnu salu, tako i da po tom pitanju možemo ostvariti saradnju sa Ministarstvom porodice, omladine i sporta. Ne treba zaboraviti ni prihode od ugostiteljskih objekata i sala koje će biti u službi profesionalnog sporta – zaključio je Vladimir Branković.

 

Detaljnije fotografije na linku ispod:

Izvor: srpskacafe.com

 

GD

Recent Posts

RASTANAК PUN EMOCIJA (Foto): Mali gosti iz Zubinog Potoka ponijeli uspomene, a u Petrovu ostavili dio svog srca

Poslije sedam dana ispunjenih osmijesima, druženjem i nezaboravnim trenucima, jutros oko devet časova mališani iz…

15 sati ago

Škola u Petrovu dobila IT opremu; Dodik: Ulaganje u obrazovanje prioritet

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Osnovna škola "Vuk Karadžić" u Petrovu dobila…

16 sati ago

DŽUDO KLUB „MOROTE“ PETROVO POLAGANJEM ZA UČENIČKE POJASEVE ZAVRŠIO TAKMIČARSKU POLUSEZONU

Dana 23.06.2026. godine u sjedištu Džudo kluba "Morote" Petrovo održano je polaganje za učeničke pojaseve…

2 dana ago

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

6 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

1 sedmica ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

1 sedmica ago

This website uses cookies.