Doboj

Rekonstruisana sala: Mališani iz Doboja fudbal više neće igrati u učionicama (VIDEO)

Učenici područne OŠ „Dositej Obradović“ u Makljenovcu kod Doboja do sada su časove fizičkog vaspitanja provodili u učionici u kojoj su bili primorani igrati fudbal, košarku i odbojku. Potpunom rekonstrukcijom fiskulturne sale njihovim mukama došao je kraj.

U Doboju je danas svečano otvorena pomenuta sala u čiju obnovu su grad Doboj i Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BiH obezbijedili 26 000 KM.

Oko 60 učenika ove škole saglasno je da će sada uživati u časovima fizičkog vaspitanja.

– S obzirom da nam je rekonstruisana sala biće nam dosta ljepše, pošto nismo imali mnogo sprava koje smo trebali koristiti na časovima fizičkog – rekao je učenica Berina Mujaković.

Njen drugar Faris Ramić dodao je da su se do sada igrali u učionici.

– Nešto stavimo u šta ćemo ubacivati loptu i ubacujemo – rekao je on.

Rekonstukcija sale nije obradovala samo učenike, zadovoljni su i nastavnici.

– Sigurno da će biti sada kvalitetnija nastava, još nam sada nedostaje par stvari kao što su grijanje i nekoliko sprava za fizičko vaspitanja – rekao je Dario Bjeljarević, nastavnik fizičkog vaspitanja OŠ „Dositej Obradović“

Boris Jerinić, gradonačelnik Doboja, rekao je da će učenici imati bolje uslove.

– I to je onaj cilj da pored centralnih i ove područne imaju jednake uslove kao i gradske škole – rekao je Jerinić.

Selma Čabrić, pomoćnik direktora OŠ „Dositej Obradović“ , rekla je da će se sala koristiti kako u nastavnim tako i u nenastavnim aktivnostima.

– U slobodno vrijeme koristiće je nastavnici, a djeca naravno u sklopu fizičkog vaspitanja.

Federalno ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica i grad Doboj zajednički su u prethodnom periodu realizovali niz projekata, a tako će nastaviti i u narednom periodu. Plan je da se do kraja godine realizuje 15 novih infrastrukturnih projekata, u koje će biti uloženo 800 000 KM.

U pethodnom periodu obnovljen je i objekat škole, postavljena je nova fasada, a zamjenjen je krov, ali i stolarija. Svi radovi na uređenju škole i obnovi fiskulturne sale koštali su 92 744 marke, a finansirali su je Fond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Srpske, federalno ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica, grad Doboj i Vlada Švedske, sve projekte implementirao je UNDP.

Izvor: srpskacafe.com / Elta TV

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

3 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

5 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

6 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

1 sedmica ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

1 sedmica ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.