Categories: DobojVijesti

Ozvaničen završetak prve dionice auto-puta na Koridoru 5C u Doboju (VIDEO)

Na lokaciji Kostajnica, kod Doboja danas je svečano završena izgradnja prve dionice auto-puta na panevropskom Koridoru 5C, dužine oko šest kilometara, čija je izgradnja počela sredinom 2019. godine.

Riječ je o dionici na pravcu od petlje „Tovira“ do petlje „Kostajnica“.

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da svaki put kad se okupe ovako lijepim povodom ono što zna jeste da kilometar po kilometar, dionica po dionica, dovodi do mreže auto-puteva u Republici Srpskoj.

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao je da mu je drago da je Srpska dio integracija i zahvalan je na pomoći.

– Ovo ne bismo mogli da uradimo da nije bilo Evropske banke i granta i mi smo zahvalni na tome. Mi smo pokazali, pored toga što smo ovo izgradili, sposobnost da možemo da vodimo ovako velike projekte i želim da nastavimo da radimo i dalje – naveo je Dodik.

Predsjednik Vlade Srpske Radovan Višković, rekao je da želi gradu Doboju da se stavljanjem ove dionice u promet dovede do napretka i uspjeha.

– Neka vam je gradonačelniče vama i vašim sugrađanima, na dobro i nešto što će vam donijeti veći prosperitet i razvoj, u to ime, živi i zdravi bili – kaže Višković.

Svečanosti su prisustvovali predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, predsjednik Narodne skupštine Nedeljko Čubrilović, predsjednik Vlade Radovan Višković, ministri u Vladi Republike Srpske, ministar transporta i komunikacija u Savjetu ministara Vojin Mijatović.

Prisustvovali su i šef kooperacija pri Delegaciji EU u BiH Stefano Elero, direktor EBRD-a u BiH Manuela Nisl, vršilac dužnosti direktora preduzeća „Autoputevi Republike Srpske“ Slobodan Stanarević i gradonačelnik Doboja Boris Јerinić.

Projekat je finansiran kreditnim sredstvima Evropske banke za obnovu i razvoj, kao i grant sredstvima EU.

Izvođač radova bila je kompanija „Integral inženjering“ iz Banjaluke.

Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljko Ćorić izrazio je nadu da će u FBiH uspjeti da ubrzaju procedure da bi se završila izgrdanja koridora „Pet ce“ što će povećati razvojnu perspektivu ovih prostora.

Direktor Evropske banke za obnovu i razvoj u BiH Manuela Nisl rekla je danas u Kostajnici kod Doboja, gdje je završena prva dionica auto-puta na koridoru „Pet ce“ kroz Republiku Srpsku, da je to važan i složen projekat za koji će biti potrebno vrijeme da se završi, piše rtrs.

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

3 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

5 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

6 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

1 sedmica ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

1 sedmica ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.