Categories: Vijesti

Ovo su nova ograničenja i restrikcije u Banjaluci: PREPORUKA i za ostale opštine

BANJALUKA – Štab za vanredne situacije grada Banjaluka večeras je naložio nova ograničenja i restrikcije, kako bi se onemogućilo širenje virusa korona.

Zabrane i ograničenja:

▶Zabranjen rad ugostiteljskih objekata;

▶Zabranjen rad svih zanatsko – uslužnih radnji, osim taksi službe;

▶Zabranjen rad svih trgovina, osim radnji za prodaju prehrambene robe i široke potrošnje;

▶Zabranjen rad svih trgovina i ugostiteljskih objekata u tržnim centrima, osim apoteka i trgovina prehrambene robe koje radnim danima mogu raditi do 18.00 časova;

▶Javne kuhinje hranu mogu isporučivati na šalteru, a preduzeća za dostavu hrane mogu nesmetano da rade, uz maksimalne mjere higijene sa radnim vremenom do 18.00 časova;

▶Hoteli i hosteli mogu pružati ugostiteljske usluge isključivo za prijavljene goste ovih objekata;

▶️Dragstori i pekare mogu da rade do 22.00 časa;

▶️Trgovine dužne da na ulazu obezbjede ograničen broj ljudi u zatvorenom prostoru; (obezbjediti rastojanje od jednog metra uz pojačanu dezinfekciju);

▶Benzinske pumpe nastavljaju da rade u dosadašnjem režimu, s tim da je prodaja ostalih roba, osim goriva, ograničena do 18.00 časova ( i oni dužni da obezbjede ograničen broj ljudi u zatvorenom prostoru, uz obavezno rastojanje od jednog metra i mjere pojačane dezinfekciju);

Sve ove mjere, za sada, važe do ponedjeljka, 23. marta.

Kontrolnim organima naloženo da se nepoštovanje ovih mjera kažnjava u skladu sa Zakonom o zaštiti stanovništva u slučaju zaraznih bolesti i Krivičnim zakonom.

Preporuke za građane i poslodavce

▶Poslodavcima preporučeno da proces rada organizuju sa minimalnim brojem izvršilaca na licu mjesta, uz mjere pojačane dezinfekcije;

▶Starijim licima i hroničnim bolesnici preporučeno da smanje kretanje i ostanu kod kuće kako se ne bi izlagali opasnosti;

Rad Gradske uprave:

▶Gradska uprava će od sutra raditi sa smanjenim brojem izvršilaca, a dio ljudstva će raditi od kuće;

▶Na ulazu u Gradsku uprave biće organizovan ograničen broj ulaza, a građani su pozvani da ne dolaze u GU bez prijeke potrebe;

▶U svim gradskim preduzećima i ustanovama, osim Doma zdravlja, biće organizovan minimalan proces rada, uz rad od kuće.

Izvor: nezavisne.com

GD

Recent Posts

RASTANAК PUN EMOCIJA (Foto): Mali gosti iz Zubinog Potoka ponijeli uspomene, a u Petrovu ostavili dio svog srca

Poslije sedam dana ispunjenih osmijesima, druženjem i nezaboravnim trenucima, jutros oko devet časova mališani iz…

16 sati ago

Škola u Petrovu dobila IT opremu; Dodik: Ulaganje u obrazovanje prioritet

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Osnovna škola "Vuk Karadžić" u Petrovu dobila…

17 sati ago

DŽUDO KLUB „MOROTE“ PETROVO POLAGANJEM ZA UČENIČKE POJASEVE ZAVRŠIO TAKMIČARSKU POLUSEZONU

Dana 23.06.2026. godine u sjedištu Džudo kluba "Morote" Petrovo održano je polaganje za učeničke pojaseve…

2 dana ago

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

6 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

1 sedmica ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

1 sedmica ago

This website uses cookies.