Doboj

OGNjEN NIJE ŽIVOTNO UGROŽEN: Tim specijalista planira da Kuzmića uskoro probudi iz indukovane kome

U Urgentnom centru, nezvanično saznajemo, da je najvažnije to što kod Kuzmića nije bilo dodatnih komplikacija, kao što su krvarenja mozga ili unutrašnjih organa, koje često prate ovako teške povrede

ZDRAVSTVENO stanje košarkaša Crvene Zvezde i reprezentativca Srbije Ognjena Kuzmića (29) i dalje je teško. Od prijema u Urgentni centar Kliničkog centra Srbije, gde je u nedelju po podne prebačen avionom iz Banjaluke, posle teških povreda glave i pluća zadobijenih u saobraćajnoj nesreći, u nedelju ujutru oko pet sati, u Ramićima, na putu Prijedor – Banjaluka, nije bilo ni poboljšanja, niti pogoršanja opšteg zdravstvenog stanja, potvrđeno je danas „Novostima“ u Urgentnom centru.

Mladi košarkaš je i dalje u indukovanoj komi, na aparatu za disanje i pod stalnim lekarskim nadzorom u jedinici intenzivne nege beogradskog Urgentnog centra.

– Kuzmić je u teškom opštem zdravstvenom stanju, ali nije životno urgožen – nezvanično nam je rečeno u Urgentnom centru.- On je još u Kliničkom centru u Banjaluci, gde je urađena prva dijagnostika i preduzete mere lečenja, uveden u indukovanu komu zbog velikih bolova izazvanih povredom glave, prelomima kostiju lica, obe vilice i povredama grudnog koša.

PROČITAJTE JOŠ: Kuzmićev otac za “Novosti”: Pratimo situaciju

U Urgentnom centru, nezvanično saznajemo, da je najvažnije to što kod Kuzmića nije bilo dodatnih komplikacija, kao što su krvarenja mozga ili unutrašnjih organa, koje često prate ovako teške povrede.

– Urađena je kompletna dijagnostika i preduzimaju se sve mere lečenja predviđene medicinskim protokolima – ispričao nam je nezvanično jedan od lekara UC.

U Kuzmićevo lečenje uključeno je više specijalista različitih oblasti, što je i bio glavni razlog da se on iz Banjaluke, posle hitne medicinske pomoći, transportuje u Beograd. Kako nam je nezvanično rečeno, lekari planiraju da Kuzmića uskoro probude iz indukovane kome, ali će takvu odluku doneti konzilijarno.

Istovremeno, saopštenjem za javnost se oglasila i Crvena zvezda, u kojem se ističe da je Kuzmićevo stanje stabilno, ali i dalje vrlo ozbiljno.

– Posle početna 24 sata, prvi znaci su ohrabrujući. Od prijema u nedelju o Kuzmiću brine izuzetan lekarski tim u Urgentnom centru, i Zvezda im se i ovom prilikom zahvaljuje na svemu što čine za Ognjena od trenutka kada je primljen u nedelju u bolnicu u teškom stanju.

PROČITAJTE JOŠ: KUZMIĆ BIO ZA VOLANOM „PORŠEA“: Istraga nesreće u kojoj su povređeni reprezentativac Srbije i njegov prijatelj

Crveno-beli, dalje, dodaju:

– Zvezda će, shvatajući veliki interes javnosti i brigu svih dobrih ljudi, nastaviti da izveštava o zdravstvenom stanju našeg Ognjena Kuzmića u skladu sa informacijama koje dobijamo od doktora Urgentnog centra. Zato još jednom molimo sve, da poštujući privatnost porodice Kuzmić i težinu situacije u kojoj se nalazi Ognjen, informišu javnost o njegovom zdravstvenom stanju isključivo koristeći klupska saopštenja.

Izvor: novosti.rs

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

3 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

5 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

6 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

1 sedmica ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

1 sedmica ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.