Zanimiljivosti

„Jugom“ od Bečeja do Južne Afrike! (Video)

Simpatični momak iz Bečeja, 25-godišnji Ninoslav Trajković, vozi „juga“ od rodnog grada do Južne Afrike. I sve zarad humanog cilja! Bravo, Nino! Javio nam se iz Etiopije.

Ko kaže da je „jugo“ krntija?!

Pitajte Ninoslava Trajkovića, 25-godišnjaka iz Bečeja, koji je upravo u svom jugu (koji je tri godine stariji od njega), vozio od svog rodnog grada do Afrike!

Krenuo je 25. aprila na put dug 17.000 kilometara. U utorak je bio u Adis Abebi, u Etiopiji, a cilj mu je Kejptaun u Južnoafričkoj Republici!

On i njegov jugo, koga zove „Rino“ (otud i naziv „Avanture Nina i Rina“), proizveden 1989. godine (izvorno 45-ca, kasnije ubačen motor 55), prošli su, za sada, kroz 7 zemalja (Srbija, Bugarska, Grčka, Izrael, Egipat, Sudan, Etiopija), a onda nastavlja put preko Kenije… Za sada je prošao oko 8.000 kilometara.

Ovo mu nije prvi put. Išao je sa „Rinom“ i u Mongoliju. Tada smo sa Ninoslavom napravili intervju.

Za razliku od prošlog puta kada je prikupio pomoć za napuštene pse, sada pomaže sugrađanki Ivani Ćurčić, koja je posle operacije tumora na kičmi ostala u kolicima. Pored toga što je imala još dve operacije i jednomesečno zračenje i dok je sve vreme bila u kolicima uspela je nedavno da diplomira.

„Oduševljeni smo njenom voljom i snagom razuma i zato smo odlučili da upravo njoj pomognemo. Iako mi sebe smatramo borcima, ovakvim poduhvatima koji nisu nimalo naivni, ona je za nas pobednica i zato smo se odlučili da joj pomognemo“, rekao nam je Ninoslav.

Upitan kako se „jugo“ ponaša na putu, odgovorio je:

Odlično! Da kucnem u drvo, nikakvih problema nisam imao. U utorak mi je jedino otpala prednja leva ratkapna„.

A kako se on i „Rino“ snalaze na afričkim putevima?

„Afrika je ogroman kontinent i u njemu ima svega. Od pustinje do prašume, od ravnice do planine, tako da nije nikad dosadno“, odgovara.

Upoznao je mnoge ljude i kaže da su svi prijateljski nastrojeni i nikakvih problema nije imao, kao i da mu je Sudan, za sada, ostavio najjači utisak.

„Da je teško – jeste. Da li sam se do sada osećao usamljeno – naravno da jesam, ipak putujem u zemlje trećeg sveta. Potpuno sam evo vec 30-ak dana. Ali volim ovo što radim iz više razloga. Prvo volim da putujem, upoznajem nove kulture, običaje, ljude. A drugo volim da pomažem i zato je ova avantura, ovo putovanje humanitarnog karaktera. Na cilj bi trebalo da stignem, ako sve bude u redu sa ‘Rinom’ i sa mnom, za tačno dvadeset dana“, kaže Ninoslav za MONDO.

Na Facebook stranici „Adventure team yes we khan. Genghis khan!“ možete da pratite avanture Nina i Rina.

MONDO TV: ZAŠTO (NE)VOLIMO JUGO?

MONDO TV: Srbin dao otkaz, seo u džip i krenuo na put oko sveta

Izvor: mondo.ba

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

4 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

6 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

6 dana ago

This website uses cookies.