Categories: DobojVijesti

Dobojlije stave masku, sjednu na bicikl pa dođu po obrok

DOBOJ – Dolazak po obrok u Narodnu kuhinju socijalno ugroženim Dobojlijama tokom pandemije virusa korona dodatno otežava zabrana kretanja starijim od 65 godina, ali se oni snalaze na razne načine kako bi u toku dana ipak na svojoj skromnoj trpezi imali ćufte sa rižom, pasulj, krompir-čorbu ili druga jela po rasporedu.

Foto: N.N.
| Dobojlije stave masku, sjednu na bicikl pa dođu po obrok

 „Strogo se pridržavam mjera kako je i rečeno. Imam masku, ali sam je skinuo da mogu razgovarati s vama. Hrana je ekstra“, iskren je Boro Pešić, jedan od korisnika ove javne kuhinje.

Korisnik Mirsad Hadžić kaže da iz Šušnjara dolazi po obrok: stavi masku, sjedne na bicikl i treba mu 20 minuta.

„Hrana je dobra, ne može se čovjek požaliti… Ponesem sebi i za još jednog kolegu“, kazao je  on.

Stojan Bojanović, koji je došao po obrok biciklom u prigradsko naselje Miljkovac, kaže da ima masku i rukavice, a nosi obrok za sebe i jednog starijeg čovjeka.

Da glad ne pita kakvo je stanje napolju potvrđuje i Aleksandra Pavlović, kuvarica u Narodnoj kuhinji.

„Dolaze svi korisnici, čak i oni koji nisu dolazili svakodnevno sada dolaze. Poneko prekrši, dođe, ko baš nema koga. Oni gledaju da dođu baš na kraju i to su ljudi uglavnom sa Plana Miljkovca, kojima nema niko da odnese jer su stariji. Ovi ostali su se snašli, nose jedni za druge. Po jedno ulazi i trudimo se da što prije izađu“, pojasnila je Pavlovićeva.

Istaknula je da redovno dezinfikuje prostorije, a skrenula je pažnju i korisnicima.

„Ja sam svima rekla da pojačaju ličnu higijenu te higijenu kantica. Obavezna je dezinfekcija ruku, nekima to smeta, ali se sada svi pridržavaju“, navodi kuvarica koja dnevno pripremi nešto više od 200 obroka.

   Osim na komšije i poznanike, pojedini korisnici besplatnog obroka mogu se osloniti na Tim za njegu i pomoć u kući koji radi u sklopu lokalnog Crvenog krsta, koji im pet puta sedmično dostavlja hranu.

   „Bez obzira na ovu situaciju u kojoj se trenutno nalazimo, obilazimo svoje korisnike. U sklopu našeg posla imamo i dostavu hrane i to radimo svaki dan, od ponedjeljka do petka. Uglavnom su to korisnici koji nisu u mogućnosti da dođu po hranu pa im mi dostavljamo, a oni su naravno i naši korisnici“, kazao je Bojan Vidaković, koordinator tima.

Izvor: nezavisne.com Autor: Sanja Čakarević

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

5 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

6 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.