Categories: DobojTurizam

Doboj: “Vučiji dani na Ozrenu” završeni lovačkim trofejom

“Vučiji dani na Ozrenu”, koji su danas okupili više od hiljadu lovaca iz regiona, završeni su jednim odstrijeljenim vukom, a ovoj jubilarnoj 20. manifestaciji prisustvovao je i srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik.

Dodik je rekao da je na Ozren stigao na poziv da zajedno sa učesnicima ove lovno-turističke manifestacije obilježi ovaj, za njih veoma važan dan i da bi se uvjerili u njihovu sposobnost.

On je zahvalio lovcima i predsjedniku Lovačkog saveza Republike Srpske Savi Miniću za istrajnost i organizovanost, kao i posvećenost Republici Srpskoj i njenim vrijednostima.

– Organizovanost je najvažnija i veoma je važno da u organizaciji nema konflikta i sukobljavanja u vezi sa lovnim područjima, što je bilo u ranijem periodu – rekao je Dodik.

On je napomenuo da su lovno područje i Lovački savez u Srpskoj jedinstveni, te da, ukoliko to neko podriva, onda podriva i jedinstvo.

Predsjednik Lovačkog saveza Savo Minić zahvalio je srpskom članu Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku i Vladi Republike Srpske što su prepoznali Lovački savez kao jedan od bitnih faktora u Srpskoj.

– Nas je 23.000, koji svim srcem volimo Republiku Srpsku, obilazimo svaki njen pedalj i promovišemo je u najboljem svjetlu – rekao je Minić.

Prema njegovim riječima, lovstvo u Srpskoj je atraktivno za inostrane lovce koji će primjenom Cites konvencije moći da iz BiH iznose trofeje.

Zahvalnost Vladi je upućena i zbog podrške pri realizaciji brojnih projekata koje realizuje ovaj savez.

– Danas smo imali odstrijel vuka, ali to nam je najmanje bitno. Nama je odstrijel samo 10 odsto, a sve ostalo su druženje i promovisanje svega onog što Republika Srpska ima u svom kapacitetu – objasnio je Minić.

Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić zahvalio je Dodiku za podršku “Vučijim danima na Ozrenu”, za koju je rekao da je nastarija u Srpskoj.

Predsjednik Lovačkog udruženja “Fazan” iz Doboja Vedran Božičković rekao je da su uočena četiri vuka, ali da je odstrijeljen jedan na predjelu Omara. Vuka je odstrijelio Slavko Jovičić iz Doboja.

Na manifestaciji se okupilo više od hiljadu lovaca sa teritorije bivše Jugoslavije i zemalja EU i sve je prošlo bez incidenata.

Sponzori manifestacije su grad Doboj, Lovački savez Republike Srpske, te druge organizacije i preduzeća.

Izvor: glassrpske.com

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

1 dan ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

3 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

4 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

5 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

5 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

6 dana ago

This website uses cookies.