Categories: StanariVijesti

Detalji tragedije kod Stanara: Motociklista poginuo pred kućnim pragom

STANARI – Motociklista Bojan Baćić (21) iz Stanara poginuo je kada se vozeći „suzuki“ sudario sa „golfom 5“ nedaleko od svoje kuće u mjestu Ostružnja Gornja, potvrđeno je „Glasu Srpske“.

Nesreća se desila u četvrtak uveče kada je, kako nezvanično saznajemo, Baćić je izlazeći iz jedne krivine prešao u suprotnu saobraćajnu traku, što je bilo kobno. Vozač „golfa“ Veljko  S. i njegova supruga Draženka S. su prilikom ovog stravičnog sudara lakše povrijeđeni.

Izvor blizak istrazi kazao je da je u trenutku sudara motociklista išao iz pravca Stanara prema Doboju.

– Udar je bio toliko silovit da je Baćić odletio sa motocikla nekoliko metara dalje od mjesta nesreće. Poginuo je na licu mjesta. Od motocikla nije ostalo skoro ništa, a „golf“ je bio odbačen na bankinu na drugoj kolovoznoj traci i dosta je uništen. Nije poznato zašto je motociklista prešao na suprotnu traku, ali se pretpostavlja da nije uspio da savlada krivinu te je izlazeći iz nje  ušao u suprotnu saobraćajnu traku – kazao je izvor blizak istrazi i dodao da se još uvijek ispituju sve okolnosti nesreće.

U Policijskoj upravi Doboj, navodeći inicijale učesnika nesreće,  kazali su da se sudar desio na regionalnom putu Stanari – Doboj u četvrtak oko 19.40 časova.

– Policija je obavila uviđaj, a V. S. i D. S.  prevezeni su  u Dom zdravlja u Stanarima, gdje su se ljekari izjasnili da su oni lakše povrijeđeni. Uzrok i druge okolnosti pod kojima se desila nesreća biće poznati nakon istrage – kazala je portparol PU Doboj Dragana Kerkez.

Stradali Baćić bio je član Moto-kluba „Alfa tim“ Doboj, a o njemu u Stanarima  imaju samo riječi hvale.

Oproštajne poruke

Brojni poznanici i prijatelji na društvenoj mreži „Fejsbuk“ oprostili su se od stradalog Bojana Baćića.

„Tuga do neba. Nikada više sa nama. Master te zaboraviti neće. Počivaj u miru naš Baća“, samo su neke od poruka napisane na njegovom profilu.

Članovi Moto-kluba „Alpha Team “ čije Baćić bio član, na svoj „Fejsbuk“ stranici ostavili su duži status u kome se opraštaju od njega.

– Život je nepravedan, Bog za sebe bira samo najbolje, to već znamo –  dio je  poruke.

Izvor: glassrpske.com Autor: Nebojša Tomašević

GD

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

3 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

5 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

6 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

7 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

7 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

1 sedmica ago

This website uses cookies.