Categories: DerventaVijesti

Derventa: Dužnika ugurao u auto, odvezao ga pa pretukao

DERVENTA – Dvadesetšestogodišnji Boban M. iz Dervente osumnjičen je da se dvije godine bavio zelenaštvom koristeći lošu finansijsku situaciju građana, a terete ga da je jednog oštećnog čak ugurao u vozilo i na jednoj lokaciji pretukao.

Njemu na teret stavljaju krivična djela zelenaštvo, protivpravno lišenje slobode i tjelesna povreda.

Kako nam je potvrđeno, policija ga sumnjiči da je od 2018. godine do sada, koristeći teške životne situacije građana, davao na zajam određene sume od 500 do 2.000 maraka, kao i kraći rok da mu se taj novac vrati sa velikom kamatom.

„Policija je došla do pet građana kojima je davao novac, međutim postoji sumnja da ih ima mnogo više, ali  to ne smiju prijaviti. Kamata koju je uzimao je varirala u zavisnosti od sume i roka. Nekome je davao 500 maraka pa tražio 650, dok je nekima za 1.000 pozajmljenih maraka tražio da mu vrate 1.700„, rekao je izvor blizak istrazi.

Nakon davanja pozajmice, kako pojašnjava naš izvor, građanima bi prijetio, a kamate su znale rasti.

Takođe je osumnjičen da je jednog muškarca zbog duga ugurao u automobil i odvezao na jednu lokaciju, gdje ga je pretukao.

Kako su naveli iz Policijske uprave Doboj, policija je na osnovu naredbe Osnovnog suda Derventa pretresla stan i automobile koje koristi B.M. iz Dervente.

„Pretres je vršen zbog osnova sumnje da je B.M. izvršio krivična djela zelenaštvo, protivpravno lišenje slobode i tjelesna povreda, a pronađeni su i oduzeti predmeti koji će poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku“, naveli su iz policije.

Navode da za B.M. postoji osnov sumnje da je dvije godine prilikom davanja novca na zajam koristio teško imovinsko stanje oštećenih te za sebe ugovorio i pribavio protivpravnu imovinsku korist.

„Takođe za B.M. postoji osnov sumnje da je u više navrata uputio prijetnje oštećenim licima zbog vraćanja preostalog duga te da je jedno oštećeno lice ugurao u svoj putnički automobil i odvezao na određenu lokakciju, nakon čega je istom nanio tjelesne povrede“, dodaju u PU Doboj.

Navode da je  zelenaštvo specifično krivično djelo koje građani rijetko ili nikako ne prijavljuju, te pozivaju građane da u slučaju da su oštećeni na ovaj način sve prijave policiji.

Izvor: nezavisne.com Autor: Ljiljana Radič

GD

View Comments

  • Traže da se prijave Zelenasi, pa sve i jedna banka daje zajmove i kamatari koristeći teško stanje građana a država za račun banaka utjeruje dugove policijom i sudom, licimjeri.

Recent Posts

Obilježene 34 godine od proboja Koridora – najsvjetlijeg i najhumanijeg podviga VRS (FOTO/VIDEO)

U Dugoj Njivi kod Modriče obilježena je 34. godišnjica proboja Koridora 1992. godine i uspostavljanja…

2 dana ago

IZLOŽBA O STAROJ I RIJETКOJ КNJIZI POVODOM 80 GODINA DOBOJSКE BIBLIOTEКE (Foto)

Izložbom pod nazivom „Кroz Zbirku stare i rijetke knjige Narodne biblioteke Doboj“ obilježava se 80…

4 dana ago

Željeznice Srpske: Zahvaljujući Vladi riješeno pitanje plata, za ostalo slijede pregovori (VIDEO)

Željeznički sindikati insistiraju na realizaciji zaključaka koji su dogovoreni sa Ministarstvom saobraćaja i veza 16.…

5 dana ago

NEMA KRIZE ZA PŠENICU: Intervju Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske

OVE godine rod pšenice će biti veći nego u petopgodišnjem na proseku i nadam se…

6 dana ago

Ozren: Dok je dobrih ljudi Petkovići ne gube nadu; Vlada Srpske obezbijediće im montažnu kuću, pomoći će i Petrovo

Bez krova nad glavom juče je ostala devetočlana srpska povratnička porodica u mjestu Panjikna Ozrenu…

6 dana ago

Sarajevo, Sloga i Velež pod FIFA zabranom registracije igrača

FIFA je uvrstila Fudbalski klub Sarajevo na listu klubova kojima je izrečena zabrana registracije novih…

7 dana ago

This website uses cookies.