Trofej Kupa RS dobiće novog vlasnika, Sloga iz Doboja bolja od Borca

Rukometaši Sloge iz Doboja prvi su finalisti Kupa Republike Srpske nakon što su savladali banjalučki Borac rezultatom 34:31 (17:13) na završnom turniru u Trebinju.

Prošle godine u meču za trofej u Brčkom, Banjalučani su deklasirali dobojsku Slogu 37:30, a u subotnjem polufinalu u Trebinju, bolje su bile Dobojlije!

Izabranici Mirka Mikića, koji su u srijedu osvojili Kup Bosne i Hercegovine, ostaće i dalje na 13 osvojenih pehara Kupa Srpske.

Dobojlije su u prvih 30 minuta bile dominantnije protiv umornih “crveno-plavih”, pa se na odmor otišli sa prednošću od četiri pogotka.

U nastavku je tim Srebrenka Markovića uspio da sačuva prednost i prođe u finale, gdje će igrati protiv pobjednika susreta između domaćeg Leotara i brčanske Lokomotive (20h).

Prvo ime polufinalnog susreta bio je as Borca Bojan Rađenović sa 13 postignutih pogodaka, ali osim Srđana Savića i Milana Dakića, koji su uknjižili po četiri gola, u banjalučkom taboru nije bilo raspoloženih igrača.

Kod ekipe iz Doboja najefikasniji su bili Goran Ristović i Huso Ćosić sa po osam pogodaka, dok je gol manje upisao Vladimir Stanković, navodi srpskacafe.com.

U drugom polufinalnom meču, Leotar iz Trebinja je savladao Lokomotivu iz Brčkog sa 28:26.

Finale je na programu u nedjelju od 17 časova – Sloga Doboj – Leotar Trebinje.