TENIS: Dobojlije Šukurman i Jevtić osvojili ZLATO i SREBRO (Foto)

Na Otvorenom prvenstvu DOBOJA za dječake do 10 godina iz kalendara Teniskog saveza BIH, teniseri TK „DOBOJ“ Gordan Šukurma i Filip Jevtić ostvarili su VELIKI USPJEH.

Gordan Šukurma (10 godina) osvojio je zlatnu medalju ubjedljivim pobjedama u svojoj finalnoj grupi. Tuzlaka Adija Đinđovskog pobijedio je sa 7:1, a Nikolu Pavljaševića, takođe iz Tuzle, rezultatom 7:0.

Gordan Šukurma

Filip Jevtić (9 godina) nastavlja da niže uspjehe, poslije srebrene medalje u Banja Luci osvojio je srebrenu medalju i u Doboju. Jevtić je poslije uspješno završenih kvalifikacija u svojoj finalnoj grupi ostvario pobjede i to protiv drugog i trećeg nosioca na turniru, Mahira Butkovića iz Tuzle i Edina Islamagića iz Sarajeva. Drugog nosioca Butkovića je pobijedio sa 7:4, a trećeg Islamagića sa 7:5. Prvo mjesto mu je izmaklo samo zbog ukupnog gem količnika tj. zbog jednog gema, kako nalažu pravila teniskog saveza BiH za dječake do 10 godina.