Rukomet: Pobjeda Gračanice, a porazi Sloge, Dervente i Maglaja

Gračanica je u derbiju 19. kola Premijer lige BiH kao domaćin savladala banjalučki Borac m:tel

Nakon osam sezona Borac je gostovao u Gračanici i izgubio!

Gračanica je u prvom dijelu sezone bila bolja od Borca u Boriku i večeras je pred punom dvoranom „Luke“ pokazala da to nije bilo slučajno.

Domaćini su uz gromoglasnu podršku navijača izborili veoma važnu pobjedu i stekli šest bodova prednosti ispred trećeplasiranih Banjalučana.

Ali, stekli i dodatno samopuzdanje pred nastavak Premijer lige BiH.

Gračanica – Borac m:tel 24:20 (13:11)

Crveno-plavi su dobro otovrili meč i nakon što je Ljubišić odbranio sedmerac Hamidoviću došli do vođstva od dva gola prednosti, ali su domaći nakon 11 minuta igre poravnali rezultat, 5:5, a do kraja prvog dijela preuzeli inicijativu i na odmor otišli sa prednošću od dva gola, 13:11.

Domaćini su bolju igru nastavili na startu drugog poluvremena.

• Borac je nakon četiri minuta igre zaradio dva brza isključenja, dok je Rađenović zbog oštrog starta na glavu protivnika dobio direktan crveni karton.
  • Gračanica potom odlazi na tri gola prednosti, 17:14, ali Banjalučani brzo postižu dva gola i dolaze do 17:16, potom imaju i napad za izjednačenje ali je Ahmetašević bio raspoložen na golu i inspirisao svoje saigrače koji koriste dva napada i ponovo odlaze na tri gola viška u 45. minutu, 19:16.
  • Borac je smanjio zaostatak i nekoliko minuta je na semaforu stajalo 19:17. Domaćini ponovo odlaze na plus tri, ali u već u narednom napadu ostaju sa igračem manje dvije minute i bivaju kažnjeni sedmercem.
  • Ipak, Bosić koji je ušao sa klupe sjajno brani pokušaj Unčanina i „momentum“ ponovo odlazi na stranu Gračanlija koji su do kraja kontrolisali dešavanja na terenu i upisali pobjedu rezultatom 24:20.

Ovo je bio jubliarni deseti susret dva tima. Gračanica je slavila četiri puta, dok je šest susreta riješeno u korist Borca.

Crveno-plavi će u subotu u okviru četvrtfinala EHF Čelendž Kupa gostovati u Rumuniji ekipi ČSM Bukurešta.

Ovom pobjedom Gračanica je preuzela lidersku pozicije na tabeli od visočke Bosne, koja je poražena u Gornjem Vakufu od Sloge sa 27:23.

U jedom od derbi susreta Vogošća je na svom terenu pobijedila ekipu Konjuha sa 29:28 i preskočila ekipu iz Živinica na tabeli te zasjela na četvrto mjesto, navodi mondo.ba.