Doboj – Kup BiH: Sjajan derbi bez pobjednika, Borac u polufinalu

Rukometaši Borca plasirali su se u polufinale Kupa BiH, pošto su remizirali sa Slogom u Doboju 23:23.

S obzirom na to da je prvi okršaj starih znanaca završen trijumfom Banjalučana 30:26, branilac trofeja je izborio plasman na finalni turnir. Vizu su ranije izvadile i visočka Bosna, te Vogošća. Kvartet će kompletirati bolji iz dvomeča Izviđač – Sloga Gornja Vakuf.

Okršaj u Doboju bio je istinski derbi. Domaći su imali veliku podršku sa tiribina, a imali su je i gosti. I dok su se navijači nadvikivali na tribinama dvorane Srednjoškolskog centra, igrači su na terenu bili veliki boj.

Prvo poluvrijeme je, očekivano, bilo tvrdo. Pri rezultatu 8:8 učenici Mirka Mikića su imali napad za vođstvo. Nisu ga iskoristili. I, surovo su kažnjeni. Sloga je “vezala” tri gola i povela sa 11:8. No, Borac se nije predao te je uzvratio istom mjerom. Seriju 3:0 zaključio je Dean Šešić, projektilom praktično uz zvuk sirene.

Četa Danka Panića u nastavku je dodala gas. Vratila je rezultatsku prednost na svoju stranu, dok se gost prilično mučio. Najviše zahvaljujući sjajnom Milanu Dakiću, Borac se držao u igri. Ali, kada su domaći i njega zatvorili, došli su nadomak cilja.

Igrao se 50. minut kada je nezaustavljivi Haso Ćosić svojim devetim golom pogodio za 20:16. U tim trenucima “crveno-plavi” su bili lišeni usluga odličnog golmana Bojana Ljubišića, koji se nešto ranije povrijedio. Isto se dogodilo i Srđanu Saviću. Sve je “mirisalo” na podvig Dobojlija.

Pa ipak, sa tim se nije složio Dejan Unčanin. Borčev veteran je u tim trenucima ušao u igru, preuzeo odgovornost i sa dva pogotka dao gostima prijeko potreban mir.

“Proradila” je tada i odbrana pa je Bojan Rađenović iz kontre smanjio na 19:20, a zatim i Dakić još jednim golom poravnao rezultat. Od tog momenta više se nije postavljalo pitanje ko će u polufinale.

Ipak, oba sastava željela su pobjedu. Borac je poveo 21:20, Sloga imala 22:21 i 23:22, a tačku na i stavio je Dakić, svojim devetim hicem u metu.

Mogao je, doduše, domaćin stići do Pirove pobjede. Međutim, Slađan Subotić je u posljednjim sekundama odbranio zicer Ćosiću i na semaforu je ostalo 23:23.

Izvor: srpskacafe.com   Autor: Dejan Marić